Klasyczna kreska na oku może dać niesamowite efekty! Odpowiednio namalowana optycznie powiększa i daje efekt wyrazistości i głębi spojrzenia. Jednak to bardzo wymagająca technika make up’u, która wymaga precyzji oraz doboru odpowiednich kosmetyków. Magda Pieczonka postanowiła wziąć na warsztat temat pełnego makijażu oczu i zdradziła swoje sposoby na kreskę idealną.

Retro style w wydaniu Julii Wieniawy. Ten makijaż zachwyca!

W najnowszym wpisie na Instagramie, jedna z ulubionych wizażystek gwiazd, postanowiła napisać obszerny post na temat makijażu oczu i klasycznej kreski.

Jak dużo może zdziałać pełny makijaż oka? Pomalowane oko wygląda na dużo większe, ale spójrzcie jeszcze raz na to zdjęcie – dzięki kresce, oko zmieniło również swój kształt. Z okrągłego, mamy bardziej podłużne, przypominające kształt migdała. Takie możliwości daje właśnie kreska na oku, jednak wszystko zależy od tego jak ją poprowadzimy i jaki mamy kształt oka.

Magda Pieczonka i jej sposoby na perfekcyjną kreskę

W dalszej części wpisu Magda Pieczonka szczegółowo opisuje jaką technikę warto obrać w zależności od kształtu oka, aby kreska wyglądała idealnie.

Jeśli mamy opadającą powiekę, wstrzymajmy się z klasyczną kreską – rozetrzyjmy ją, skupmy się na cieniowaniu oka.
Małe oczy – nie możemy przesadzić z grubością kreski, lepiej aby była delikatna.
Podłużne, migdałowe oczy – możemy zrobić kreskę jaka nam się tylko podoba. Tu nie ma ograniczeń.
Jeśli nasze kąciki oczu opadają – kreska powinna być cienka, skierowana do góry.
Oczy takie jak moje, czyli okrągłe – kreskę rozpocznijmy w połowie oka i wyciągnijmy ją za zewnętrzny kącik.

Dodała także, jak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. W zależności od kształtu oczu możemy sięgnąć po eyeliner, cienie do powiek lub kredkę.

A czym ją zrobić? Cieniem, linerem lub kredką – to wszystko zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Kolor? Klasykiem jest czarny lub brązowy, jeśli chcemy zaszaleć może być też kolorowa

I zdradzę Wam jeszcze coś jeśli chcecie wykonać kreskę za pomocą cienia lub linera w słoiczku, wybierzcie precyzyjny, cienki pędzelek, najlepiej o ostrej końcówce.

Magda podkreśla również, że do osiągnięcia perfekcyjnego efektu potrzebny jest czas i cierpliwość. Technika czyni mistrza, dlatego najlepszym sposobem na udoskonalenie swoich umiejętności jest praktyka. A efekt końcowy jest bardzo kuszący, dlatego warto rozpocząć ćwiczenia!