Makijaż na jesień wcale nie musi kojarzyć się z matowymi formułami i paletami cieni w kolorach beżu, brązu i szarości. Są sposoby na to, by wprowadzić świeżość i zachować promienny wygląd nawet w ponure i deszczowe dni. Sprawdź najnowszy trend o nazwie łzy syreny.

Doskonałym sposobem na dodanie spojrzeniu wyrazistości i wydobyciu głębi koloru jest makijaż o nazwie łzy syreny. To absolutny hit, którego wielką miłośniczką jest m.in. Khloe Kardashian. Cały sekret polega na dodaniu wyrazistego koloru w wewnętrznych kącikach oczu. Do wyboru jest cała paleta pięknych odcieni – od mocnego różu i intensywnej pomarańczy, aż po neonową żółć, lawendę i mocny seledyn.

Julia Wieniawa w dramatycznym makijażu oczu. Fani: „Tym razem hardkorowo”

Makijaż oczu łzy syreny jak go wykonać

Aby formuła trzymała się dłużej, najlepiej jest wybrać płynny cień do powiek i aplikować go małym, wąskim pędzelkiem. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, można wybrać pędzel o owalnym kształcie, dzięki czemu w łatwy sposób stworzysz wrażenie lekkiego roztarcia i wygładzisz linie przejścia. Jeśli jednak zależy Ci na ostrym kształcie wybierz lekko ścięty  z nieco zaostrzoną końcówką.

Zastosuj korektor w tym miejscu. Makijaż wygląda o niebo lepiej

Łzy syreny to nie tylko mega efektowny, ale także prosty w wykonaniu makijaż oczu, który dodaje całości świeżego, wyrazistego charakteru i pięknie podkreśla kolor tęczówki. A oto kilka najpiękniejszych propozycji: