Przestrzeń na TikToku zwana #beautyhack to bardzo dziwne miejsce. Można znaleźć tam zarówno wartościowe pomysły na usprawnienie swojej rutyny makijażu, jak i idiotyczne wstawki służące jedynie pozyskaniu obserwatorów. I w ten właśnie sposób użytkownicy TikToka doszli do zalewania platformy filmami, na których instruują w jaki sposób wykorzystać lubrykant do makijażu twarzy.

TikTokerki znalazły sposób na ból podczas noszenia szpilek. Ale eksperci zdecydowanie go odradzają

Jeden z pierwszych tego typu filmów pojawił się 11 października na koncie Seana Anthony’ego. Od tamtego czasu film obejrzało ponad 1,5 miliona osób. Co ciekawe zyskał także 100 tysięcy polubień. „Wymieszaj lubrykant ze swoim podkładem”, nalega automatyczny głos, gdy Anthony miesza podkład i lubrykant Durex na palecie. „Lubrykant sprawia, że baza jest nieskazitelna i świeża”. Obserwatorzy twierdzą, że wyniki wyglądają niesamowicie; Skóra Anthony’ego jest według nich promienna. W zasadzie nikogo nawet nie zszokowało, że inne osoby również ruszyły do telefonów, aby udokumentować próbę powtórzenia sztuczki.
Wyszukanie w aplikacji hasła „lube makeup” lub „lube primer” powoduje wyświetlenie dziesiątek filmów, na których inne osoby wyciskają lubrykant na twarze.

@seananthonyv

Life Changing hack?! #seananthony #makeuphacks #makeupfyp #makeup #viralmakeup #beautytips #beauty #lifehack #makeupreview #beautyhacks

♬ Girls Want Girls – Drake

 

Sonda

TikTok

Co sądzisz o tym triku z TikToka?

Odpowiedzieć postanowiła marka Durex. „Doceniamy kreatywność, ale nie zalecamy używania naszych lubrykantów jako baz do makijażu” – napisało zweryfikowane konto Durex w komentarzu do filmu Anthony’ego. Nie mieszaj akcesoriów do seksu i makijażu” – mówi dermatolog. „Popularne składniki nawilżające, takie jak nonoksynol-9, glikol propylenowy i zapach, z pewnością spowodują na twojej twarzy wysyp trądziku, zaczerwienienie lub podrażnienie”.

Gest z TikToka uratował jej życie. W USA odnaleziono porwaną 16-latkę

Wysportowana babcia z TikToka. Ta kobieta udowadnia, że piękno i energia nie mają wieku!