Najnowsze trendy w makijażu, chociaż bardzo efektowne, wymagają od nas spędzenia sporej ilości czasu przez lustrem. Na szczęście najnowszy trend, który lansują światowi makijażyści zapewnia efekt gładkiej, świeżej i rozświetlonej twarzy w zaledwie kilka chwil.

ZOBACZ TEŻ: KOSMETYK, KTÓRY DAJE LEPSZY EFEKT NIŻ BAZA. MAKIJAŻ TRZYMA SIĘ CAŁY DZIEŃ

Oprócz zaoszczędzenia sporej ilości czasu, jest jeszcze jedna zaleta, która kryje się za najnowszym trendem o nazwie lazy make up. Kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej – zasada mniej znaczy więcej – nabiera szczególnego znaczenia. Nakładanie sporej ilości makijażu przy wysokich temperaturach to nie najlepszy pomysł. Podkład szybko zmiesza się z potem, a nasza skóra zacznie się świecić.

krok 1

Świeża, promienna skóra nigdy nie wyjdzie z mody. A podczas słonecznych dni najlepiej sprawdzi się lekki krem bb, który wyrówna koloryt i doda odrobinę blasku. Makijażysta Jerry Johnson radzi, by nakładać go palcami. Nakładaj krem na całą twarz przy pomocy opuszków palców. Ma lekką, nawilżającą teksturę, dzięki czemu uzyskasz maksymalnie naturalny efekt lekko zroszonej skóry.

krok 2

A jeśli chodzi o makijaż ust – w tym sezonie do gry znowu powracają kremowe formuły. Obok błyszczyków będzie to jeden z największych trendów. Wystarczy wybrać ulubiony odcień, a tego lata wszystko, co jest w kolorze koralu będzie niesamowicie modnym dodatkiem.

ZOBACZ TEŻ: SZYLKRETOWY MAKIJAŻ. NOWY GORĄCY TREND, OD KTÓREGO TRUDNO ODERWAĆ WZROK

krok 3

Miękkie, rozmyte powieki to kolejny element lazy make up. Odłóż na bok blendowanie i wybierz jeden lekki, pastelowy kolor i po prostu nałóż go na powieki.

Jak Wam się podoba?