Latina make-up stał  zyskuje ogromną popularność w social mediach, a dokładnie w aplikacji TikTok. Jednak nie wszyscy uważają go za nowość. Wiele dziewczyn widzi w nim łudzące podobieństwo do makijaży, które modne były w 2016 roku. Cechy, które miałyby wyróżnić ten makijaż wśród innych są dla nich powtórką z przeszłości. Często same nadal wykonują właśnie taki makijaż. To tylko potwierdza tezę, że moda lubi zataczać koło.

10 największych trendów w makijażu w 2023 roku: Odkryj najnowsze inspiracje i stylizacje

Co charakteryzuje latina makeup?

To zdecydowane przeciwieństwo ,,clean makeup”, czyli delikatnego makijażu, który wygląda bardzo naturalnie. Latina makeup to naprawdę mocny makijaż. Na twarzy nie może pojawić nic innego jak tylko matowy, silnie kryjący pokład, który zakrywa wszystkie niedoskonałości. Konturowanie powinno być też dość mocne, aby wyszczuplić twarz jak najbardziej to możliwe. Aby uzyskać gładką taflę na buzi, nie może zabraknąć niczego innego jak dużej ilości pudru, który sprawi, że skóra na pewno nie będzie się świecić, a uzyskamy dzięki temu efekt niczym z Photoshopa, czyli nieskazitelnie gładką bez żadnych wyprysków czy przebarwień skórę. Na nosie nie może zabraknąć rozświetlacza. Kolejnym obowiązkowym punktem są ciemne i dodatkowo mocno wyrysowane brwi. Aby podkreślić ich kontrast i kształt należy wyczyścić je korektorem, aby mieć pewność, że kształt jest po prostu perfekcyjny. Dodatkowo nie może zabraknąć w nim nienaturalnie długich rzęs, kresek na powiekach, które mają za zadanie powiększyć oko. Krawędź ust obrysowana jest konturówką, aby otrzymać jak najlepszy efekt powiększenia ust. Najlepiej, aby były w odcieniu jasnobrązowym czy brudnego różu.

Jakich produktów potrzebujesz, aby wykonać latina makeup:

  • mocno kryjący podkład i korektor
  • bronzer, najlepiej służący do konturowania na mokro
  • rozświetlacz
  • róż
  • ciemny odcień produktu do brwi, np. idealnie się sprawdzą kultowe pomady, które królowały w 2015 roku
  • puder
  • eyeliner
  • długie sztuczne rzęsy
  • tusz do rzęs
  • konturówka i pomadka w odcieniach nude

Oto kilka przykładów latina makeup:

@maliababy__

I JUST CANT GET THEM BROWS RIGHT OMG STRISSSS but this is my second take on #latinamakeup and the folsis are damn hard to find bro so i just forget it lol

♬ Eu Já Sofri por Amor Mas Não Sofro Mais – DJ Weriky

@hayleybuix

I hope I did everything right? Ib @lol #latinamakeup #makeuptransformation #baddiemakeup

♬ Eu Já Sofri por Amor Mas Não Sofro Mais – DJ Weriky

Rozświetlający makijaż po 50-tce? Wizażystka Julii Roberts zdradza swój sekret

Sonda

Latina makeup

Wykonujesz mocny makijaż na co dzień?