Każda z nas niejednokrotnie bywała w następującej sytuacji. W upalny wieczór mamy ochotę wyjść z domu i wyglądać wyjątkowo. Wykonujemy makijaż, który zaraz po przekroczeniu progu, spływa ze skóry pod wpływem temperatury. I wyjątkowe chwile, o których marzyłyśmy, zamieniają się w koszmar. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które są wspaniałym rozwiązaniem tego typu sytuacji. Czy uwierzycie nam, jeśli powiemy, że podstawa pielęgnacji skóry, a zatem właściwe oczyszczanie, może zapobiec takiej sytuacji? Przed wami kilka praktycznych wskazówek, które pomogą wam przetrwać lato we wspaniałym makijażu.

W upalne dni rezygnujemy z grubej warstwy podkładu. Stawiamy na dużo lżejsze kosmetyki, które umożliwiają naszej skórze oddychanie w tak trudnych warunkach. Pod tym względem niezastąpione są kremy BB. Niestety, po kilku godzinach i one mogą być przyczyną nieestetycznego błyszczenia, którego wolałybyśmy uniknąć. Aby zapobiec niedoskonałościom i stanom zapalnym pojawiającym się na skórze przez spływający po niej pot, niezbędne jest nowe podejście do oczyszczania.

ZOBACZ TEŻ: 5 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW W MAKIJAŻU, KTÓRE POPEŁNISZ TEGO LATA

LEKKIE FORMUŁY

Zimą nasza skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia, dlatego najczęściej pielęgnujmy ją produktami stworzonymi na bazie olejów i tłustych formuł. Latem sięgaj po nawilżające balsamy do oczyszczania i lekkie pianki. Dzięki temu szybko i skutecznie pozbędziesz się niechcianego połysku, który pokrywa Twoją cerę.

DOGŁĘBNE OCZYSZCZANIE

Jeśli skóra jest oczyszczana wyłącznie powierzchownie, zostawiasz na niej pot i makijaż. To prosta droga do stanu zapalnego, który może być przyczyną powstawania wyprysków. Delikatne peelingi pomogą Ci ujednolicić cerę. Wybierz taki, który nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Aplikuj formuły matujące ze składnikami przeciwzapalnymi o działaniu bibułek matujących.

ZOBACZ TEŻ: CO WARTO MIEĆ W WAKACYJNEJ KOSMETYCZCE? NASZE REDAKCYJNE MUST HAVE NA LATO!

ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE

Po oczyszczeniu skóra potrzebuje jeszcze więcej nawilżenia. Dzięki temu nie zwiększysz natychmiastowej produkcji potu oraz zapewnisz równowagę rozszerzonym porom. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór produktów, które w swoim składzie uwzględniają kwas salicylowy lub olejek z drzewa herbacianego. Przekonaj się do esencji. Mają działanie pobudzające i nadają skórze świeżości.

UZUPEŁNIAJ MASKAMI

W okresie letnim są szczególnie ważne. Równoważą skórę i zapobiegają poceniu. Kobiety, które mają problem z nadmiernym wydzielaniem potu latem, często zmagają się także z pryszczami. Jeśli Ty również zaliczasz się do tej grupy, stosuj maseczki na bazie węgla aktywowanego. W ten sposób pozbędziesz się głęboko osadzonych zanieczyszczeń i oczyścisz pory. Takie formuły mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki czemu skóra jest wspaniale zharmonizowana.

ZOBACZ TEŻ: STOP SZTUCZNYM DODATKOM! WKRACZA NOWY TREND W PIELĘGNACJI CIAŁA- SLOW BEAUTY!

Znacie inne sposoby na walkę z temperaturą?