W domu z reguły każda z pań ma do ich przechowywania specjalnie wyznaczone miejsce. Co, kiedy na horyzoncie pojawia się podróż? Jak zmieścić niezbędne kosmetyki w walizce? A co jeśli zawodowo zajmujesz się wizażem lub stylizacją paznokci? Dziś podpowiadamy, kiedy sprawdzą się kuferki na kosmetyki, a kiedy lepiej postawić na kosmetyczkę!

Kiedy kuferek na kosmetyki to najlepszy wybór?

Praca kosmetyczki czy wizażystki, zwłaszcza mobilnej, wiąże się nieustająco z podróżowaniem i transportowaniem sporej ilości kosmetyków oraz niezbędnych akcesoriów. Dlatego też w tym przypadku niemal obowiązkowym wyposażeniem staje się kuferek na kosmetyki.

Zabezpieczy on twoje malowidła oraz urządzenia (lampę UV, prostownicę, suszarkę itp.) przed czynnikami zewnętrznymi, jak deszcz, niska lub wysoka temperatura. Ponadto ochroni je również od uszkodzeń mechanicznych.

Jednak, aby właściwie spełniał swoje zadanie, powinnaś zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii przy jego wyborze.

Wzmocniony szkielet

Szczególnie przy transporcie ciężkich akcesoriów, jak lakiery hybrydowe, lampa czy sprzęt do stylizacji włosów, przydatny okaże się kuferek na kosmetyki ze wzmocnionym szkieletem. W ten sposób nie wgniecie się nawet podczas upadku czy silnego uderzenia, a co za tym idzie, zapewni właściwą ochronę drogocennej zawartości.

Kuferek na kółkach

Zdecydowanie kuferek na kółkach z uchwytem to jeden z lepszych wyborów dla każdej kosmetyczki i wizażystki mobilnej. Ułatwia to transport i podnosi komfort pracy, ponieważ nie musisz dźwigać ciężkiego wyposażenia, a swobodnie przemieszcza je przy użyciu niewielkiej siły.

Wielkość, rodzaj i ilość przegródek

Oczywiście rozmiar kuferka na kosmetyki ma znaczenie i powinnaś dostosować go do ilości transportowanych artykułów oraz ich gabarytów. To samo tyczy się rodzaju przegródek. Zajmujesz się stylizacją paznokci? W takim razie postaw na specjalne, okrągłe przegródki, w które wetkniesz lakiery, zapewniając im stabilizację. Przyda się również jedna większa przegroda na lampę.

Makijażystki mogą postawić na nieco luźniejsze rozmieszczenie kosmetyków. Tym samym wybierz kuferek na kosmetyki z większą ilością półeczek i szufladek.

Kiedy zdecydować się na kosmetyczkę?

Kosmetyczka to akcesorium, które najlepiej sprawdzi się przede wszystkim w podróżnej walizce, plecaku lub podręcznej, damskiej torebce. Zmieścisz w niej kilka niezbędnych kosmetyków do makijażu i akcesoriów, jak pilniczek, pęseta lub artykuły higieniczne.

Zatem, jeśli potrzebujesz bardziej elastycznej saszetki na kilka drobiazgów i która nie zajmie dużo miejsca w torbie lub walizce, wówczas kosmetyczka to bardzo dobry wybór. Ten rodzaj akcesorium, tylko w nieco większym rozmiarze, sprawdzi się również przy transporcie szamponów, żeli pod prysznic, balsamów do ciała czy perfum.

Przy zakupie koniecznie zwróć uwagę na:

Materiał wykonania

Wewnętrzna strona kosmetyczki, aby spełniała właściwie swoje zadanie, powinna być wykonana z wodoszczelnego materiału. Dzięki temu, w razie wyciekania danego kosmetyku, nie rozleje się on na pozostałą zawartość torby czy walizki. Poza tym wodoodporna warstwa ułatwi ci również czyszczenie saszetki.

Zewnętrzna część musi być elastyczna i odporna na mechaniczne uszkodzenia, jak przecięcia, zaciągnięcia lub przetarcia. W końcu powłoka ta powinna należycie chronić twoje kosmetyki.

W przypadku większej ilości cięższych kosmetyków, które koniecznie chcesz utrzymać w pionowej pozycji, sprawdzi się kosmetyczka kuferek z usztywnianymi ściankami.

Ilość przegródek

Jedna główna komora sprawdzi się w przypadku większych kosmetyków. Jednak funkcjonalna kosmetyczka powinna mieć dodatkową mniejszą kieszeń na drobne akcesoria, jak pilniczek, szczoteczka do zębów czy pęseta lub paleta z cieniami do powiek.

Sprawdź dostępne kuferki i kosmetyczki w drogerii i wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Dobrze dobrane akcesorium zapewni nie tylko odpowiednią ochronę twoim kosmetykom, ale będzie też funkcjonalne w użytkowaniu!