Znany wizażysta Troy Jensen postanowił wypróbować jesienne trendy w makijażu zaproponowane podczas pokazu kolekcji domu mody Prada na nadchodzący sezon. Jensen na swoją modelkę wybrał Kim Kardashian. Wizażysta już wielokrotnie podkreślał, że gwiazdka jest nie tylko jego muzą ale także jedną z jego najlepszych przyjaciółek i to dlatego zaprasza ją do rozmaitych sesji zdjęciowych.

Blada skóra, zapudrowane brwi i niemal czarne usta zmieniły Kim niemal nie do poznania.

Brwi zostały najpierw pokryte specjalnym woskiem, którego używają charakteryzatorzy filmowi podczas pracy na planie. Następnie tę powierzchnię pokryto podkładem w sztyfcie i pudrem.

Makijaż oka został utrzymany w delikatnych, neutralnych odcieniach. Do jego wykonania Troy użył paletki marki Bobbi Brown z zeszłorocznej Nude Collection. Środek powieki rozświetlono srebrnym cieniem. Całości makijażu oka dopełniły: czarny eyeliner o kremowej konsystencji i sztuczne rzęsy.

Na usta Kim najpierw nałożono balsam, a następnie… również kremowy, czarny eyeliner. Chwilę później wizażysta wypełnił tę powierzchnię cieniem do powiek w kolorze bakłażanu, używając miękkiego pędzla. Dzięki temu usta stały się idealnie matowe, a ich kolor bardziej intrygujący i trudniejszy do zidentyfikowania.

Zobaczcie efekt pracy wizażysty: