Wizażyści ostrzegają przed niebezpiecznym trendem, który pojawił się na popularnej platformie społecznościowej TikTok. Użytkownicy sięgają po tradycyjne, zwykłe kredki ołówkowe i malują nimi usta. Chociaż wiele osób, które już próbowały tego sposobu, dostrzega sporo plusów w postaci trwałości i intensywnego, głębokiego koloru – nie zmienia to faktu, że nakładanie produktów, których skład nie jest przeznaczony do kontaktu ze skórą może mieć przykre i niebezpieczne dla zdrowia konsekwencje.

Nie uwierzysz, co dzieje się z ciałem po zrobieniu manikiuru. Aż odechciewa się malować paznokcie

Malowanie ust kredką: niebezpieczny trend z TikToka

Trend na malowanie ust kredkami ołówkowymi zapoczątkowała użytkowniczka TikToka o nicku makeuponriri. Następnie sposób ten wypróbował inny znany influencer i youtuber James Charles. W krótkim filmiku pokazuje, w jaki sposób nakładać kredkę, by zyskać najlepszy efekt.

@jcharlesmakeup #stitch with @makeuponriri ♬ original sound - James Charles Makeup

Jak nosić bordowe cienie do powiek? Najpiękniejsze pomysły na wyrazisty makijaż z wykorzystaniem „trudnego” koloru

W przeciwieństwie do profesjonalnych konturówek do ust, które zostały odpowiednio opracowane, składniki użyte do produkcji ołówkowych kredek nie są wymienione na opakowaniu. Co oznacza, że ​​nie mamy pojęcia, jak szkodliwe mogą być te składniki dla naszych ust. Wizażystka Saffron Hughes wyjaśniła na czym dokładnie polega niebezpieczeństwo odtwarzania tego trendu: Chociaż ten beauty hack może wydawać się nieszkodliwy, osoby, które go promują zachowują się nieodpowiedzialnie. Nakładanie kolorowych kredek na usta i powieki nie jest bezpieczne. Ich formuły nie zostały opracowane do stosowania na skórze. Może to prowadzić do niepożądanych reakcji, takich jak: podrażnienia skóry, reakcje alergiczne a nawet groźne infekcje. Niestety to nie pierwszy raz, gdy trendy z TikToka przynoszą więcej szkody niż pożytku.