Każda dziewczyna, która nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez pełnego makijażu, powinna pamiętać o tym, że make up, tak samo jak strój, powinien być dostosowany do pory roku.

Latem, gdy żar leje się z nieba, trzeba zrezygnować z niektórych kosmetyków, ponieważ ich nakładanie przyniesie więcej szkody niż korzyści.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY TWARZY LATEM, CZYLI 10 NAJLEPSZYCH KOSMETYKÓW Z FILTREM!

Ciężko nam wyobrazić sobie wyjście z domu bez użycia ulubionego zapachu, ale niestety latem trzeba trochę ograniczyć polewanie się perfumami. Olejki eteryczne (szczególnie z bergamotki) zawarte w perfumach pod wpływem wysokiej temperatury mogą podrażnić skórę, dlatego latem psikaj się po ubraniach, a nie bezpośrednio na ciało. I najlepiej zastąp perfumy lekkimi mgiełkami.

Ciężkie fluidy zostaw na jesień. Połączenie tych kosmetyków z kropelkami potu na twarzy i promieniami słonecznymi. To idealne warunki dla rozwoju bakterii, a co za tym idzie pojawienia się niechcianych wyprysków. W upalne dni używaj kremów BB.

ZOBACZ TEŻ: OTO NAJMODNIEJSZY KOLOR LAKIERU DO PAZNOKCI NA LATO! BĘDZIECIE CHCIAŁY GO MIEĆ!

Kosmetyki w odcieniach czerwieni w kontakcie z promieniami słonecznymi mogą wywołać podrażnienie i uczulenie. Jeśli nie chcesz narazić się na wysypkę, to latem odstaw róż do policzków.