Make-up no make-up czy tzw. efekt nagiej skóry jest popularny już od kilku sezonów. Widziałyśmy takie makijaże na wybiegach, często lansują go również gwiazdy i blogerki urodowe. Niewidoczny podkład i świetlista skóra stała się obiektem pożądania, ale do uzyskania takiego efektu musisz pożegnać się z podkładem. Nie oznacza to, że masz całkowicie zrezygnować z makijażu, ale zastąpić fluid jednym z polecanych kosmetyków, dzięki którym uzyskasz efekt nagiej skóry. Oto produkty, które zastąpią ciężki podkład.

Jak poprawić makijaż w ciągu dnia. Bez kolejnej warstwy podkładu i pudru

Kremy koloryzujące

Kremy BB i CC łączą w sobie pielęgnację oraz podkład. Świetnie nawilżają skórę, wyrównują koloryt oraz maskują drobne niedoskonałości. Skóra wygląda na wypoczętą i pełną blasku, a najważniejsze jest to, że idealnie wtapiają się w skórę i są niewidoczne. Dzięki takim formułom skóra oddycha przez cały dzień i jest wypielęgnowana. Czym różni się krem BB od kremu CC? Przede wszystkim napigmentowaniem. Jeżeli Twoja skóra nie jest problematyczna, a drobne niedoskonałości pojawiają się jedynie sporadycznie wybierz krem BB. Jeżeli jednak potrzebujesz nieco większego krycia, ale oczekujesz naturalnego efektu idealnie sprawdzi się krem CC. Dużą sławą i dobrą opinią cieszą się kremy koloryzujące marki MIYA oraz MISSHA, z czego ten drugi chwalony jest przede wszystkim za dobre krycie i brak efektu maski.

Nie uwierzysz, ale podkład ma już 100-letnią historię! Od czego się zaczęło?

Zielone kremy

Na pewno słyszałyście o słynnych zielonych kremach, które korygują zaczerwienienia, tym samym wyrównując koloryt skóry. Często jedynym problemem dla którego sięgamy po podkłady są popękane naczynka i zaczerwienienia, głównie na policzkach i wokół nosa, właśnie w takiej sytuacji świetnie sprawdzą się zielone kremy. Zawierają one zielony pigment, który po chwili zamienia się w beżowy i dopasowuje się do naszej skóry. Zaczerwienienia znikają, a skóra jest jednolita i gładka. Dużą popularnością cieszy się krem DR. JART+, który dodatkowo zawiera filtr 30.