Czy podczas wizyty w sklepie z kosmetykami, przyszło Ci kiedykolwiek do głowy, że kosmetyki, które tam testujesz, przed Tobą mogło testować wiele kobiet? To zaskakujące, jak bardzo rzadko mówi się o ryzyku związanym z korzystaniem z testerów. Zdaniem ekspertów nigdy nie powinno ufać się miniaturkom do testowania.

Testery kosmetyków mogą być siedliskiem bakterii, które chętnie przeniosą się na Twoją skórę. Chemiczka Ginger King tłumaczy, że najczęściej spotykane są bakterie E. coli, które przenoszą osoby niemyjące rąk po wizycie w toalecie. Brzmi przerażająco, prawda?

ZOBACZ TEŻ: DEYNN PORZUCIŁA CZERWONĄ SZMINKĘ NA RZECZ FIOLETOWEJ. FANKI SĄ ZAWIEDZIONE…

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to uzbroić się w wiedzę, że bakterie są wszędzie! Testuj kosmetyki, pamiętając o naszych wskazówkach.

Jedne produkty bezpieczniejsze od innych

Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie formuły są podatne na bakterie w takim samym stopniu. Najbardziej niebezpiecznymi produktami do testowania są szminki, błyszczyki i maskary, ponieważ dotyczą oczu i ust. Mogą z łatwością spowodować infekcję. Nieco bezpieczniejsze są produkty w proszku. Róż i cień do powiek raczej nie stanowią zagrożenia, ale pamiętaj o rozwadze. Zawsze usuwaj pierwszą warstwę produktu chusteczką i używaj czystych narzędzi do aplikacji.

ZOBACZ TEŻ: KWOTA, KTÓRĄ HUDA KATTAN WYDAJE MIESIĘCZNIE NA KOSMETYKI JEST POWALAJĄCA!

Testowanie kosmetyków na twarzy

Zdecydowanie powinnaś tego unikać. Aby zmniejszyć ryzyko złapania czegoś nieprzyjemnego, nawet nie myśl o aplikacji kosmetyku z testera bezpośrednio na twarz. Zawsze używaj dłoni lub nadgarstka, aby dobrać odpowiedni odcień! Nawet jednorazowe „patyczki” mogą stanowić zagrożenie. Jesteśmy przyzwyczajone do nakładania dwóch warstw kosmetyku. Zdarza się, że po aplikacji pomadki na usta zanurzamy patyczek w tubce jeszcze raz. Ile osób robiło to przed Tobą?

Prawidłowe oczyszczanie

Kiedy naprawdę musisz czegoś wypróbować, alkohol jest twoim najlepszym, najbardziej sanitarnym przyjacielem. Powinnaś użyć go do oczyszczenia wszystkiego przed i po testowaniu. Przed aplikacją szminki, oczyść jej powierzchnię wacikiem nasączonym alkoholem.

ZOBACZ TEŻ: MARMUROWE USTA, CZYLI NIEZWYKŁY, HIPNOTYZUJĄCY TREND Z INSTAGRAMA

Nie bój się poprosić o nowe testery

Nie możesz oczyścić tuszu do rzęs i podkładu, zatem w tym przypadku powinnaś koniecznie poprosić o nowe opakowanie testera. Inną opcją jest zakup produktu i przetestowanie go w domu. Wiele sklepów z kosmetykami przyjmuje zwroty od niezadowolonych klientek, nie robiąc przy tym żadnego problemu?

A Wy? Testujecie kosmetyki w sklepach?