Na temat konturowania twarzy wiemy już niemal wszystko. Na Tiktoku co chwilę pojawia się nowa metoda na podkreślenie rysów twarzy i zaznaczenie kości policzkowych. Do wykonania makijażu wykorzystać można zarówno wałeczek jadeitowy, jak i specjalny filtry dostępny w aplikacji.

Trendy w makijażu idą o krok dalej. Tym razem stawiamy mocny akcent na usta. Aby nadać im pełny kształt i soczyste wykończenie wystarczy wypróbować nowy patent, który pojawił się na Tiktoku. Użytkowniczka popularnej platformy o nicku @beautifulmakeup.1 użyła nici dentystycznej, aby podkreślić ich kontur i ułatwić aplikację szminki. Filmik, który udostępniła w sieci ma ponad 33 tys. udostępnień.

Konturowanie ust przy użyciu nici dentystycznych. Krok po kroku

Aby wypróbować ten trik, będziesz potrzebować: nici dentystycznej wraz z uchwytem, szminki i błyszczyku. Przyda się także płatek lub wacik kosmetyczny. Jeśli chcesz, aby kolor utrzymał się dłużej, pamiętaj o nałożeniu cienkiej warstwy korektora na usta.

Odcień szminki, który uwielbiała Marylin Monroe jest dostępny w drogeriach

Kiedy masz przygotowane wszystkie elementy, postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na filmiku. Na początku zaznacz kształt przy użyciu szminki i nici dentystycznej, następnie wypełnij środek ust ulubionym kolorem szminki. Pozbądź się niedoskonałości przy użyciu kosmetycznego wacika i delikatnie rozmyj kontur, a na koniec dodaj trochę blasku i zaaplikuj transparentny błyszczyk. Efekt to wyraziste, lepiej zdefiniowane i soczyste usta.

@kimmakeup.1 #SHEINcares #makeup #lipstick #beauty #makeuptutorial #lipstickchallenge #foryoupage #fypシ ♬ need to know x goosebumps longer version DJ Lilli - DJ LILLI