Cóż użytkownicy mediów społecznościowych nigdy nie przestaną nas zadziwiać. Zwłaszcza w kontekście wymyślania nowych sposobów na makijaż. Wygląda na to, że już wkrótce nie obejdziemy się bez sztućców w torebce. Wykonywanie makijażu przy pomocy widelca, noża lub łyżki nikogo już nie dziwi. To doskonałe ułatwienie sprawy i zaraz to udowodnimy.

„Usta cherubinka”. Zupełnie nowa technika makijażu. Usta wyglądają zmysłowo i ponętnie

Zaraz po pomyśle na wykorzystanie łyżki do wykonania makijażu oczu, mamy do czynienia z widelcem ułatwiającym konturowanie twarzy. I jak się okazuje po obejrzeniu filmów na TikToku wcale nie jest to głupi sposób. Tego typu pomoc będzie przydatna w rękach osób, które nie lubią konturować i zawsze kończą makijaż plamami lub niewłaściwymi proporcjami. Sztuczka z konturowaniem nosa widelcem widnieje w mediach społecznościowych już jakiś czas, ale teraz mamy do czynienia z konturowaniem całej twarzy.  Zacznijmy jednak od początku.

Pamiętacie jak w 2020 roku wizażystka @elliemakeupartist stworzyła trend, używając widelca jako szablonu do konturowania nosa? Środkowa szczelina widelca służyła wtedy do aplikowania rozświetlacza, po lewej i prawej stronie widelca aplikowało się bronzer.

@muendemakeup

#contouring #contouring101 #nosecontouring #nosecontourtutorial #nosecontourhack #contourtutorial #contouringchallenge #contouringmakeup #maquillage

♬ Mama Said – Lukas Graham

Konturowanie twarzy widelcem

Wykorzystując technikę „jednowarstwowego” makijażu jedna z twórczyń pokazała na filmie jak aplikuje produkty metodą krzyżową, właśnie z wykorzystaniem widelca. Tylko spójrzcie na te rewelacyjne efekty.

@yazicole

Decided to contour & highlight my face with a fork 🤪 #contouring #contouring101 #makeuptutorial #contourtutorial

♬ original sound – inactive

Maffashion w kozakach L37 – musisz je mieć!

Sonda

Konturowanie twarzy widelcem

Lubisz eksperymentować z makijażem?