Jedną z technik makijażu, która zdobyła niesamowitą popularność w ciągu ostatnich lat, jest konturowanie twarzy. To coś, co zdecydowanie stało się wielkim hitem i do dziś jest chętnie wykorzystywane przez makijażystki. Dzięki zaaplikowaniu bronzera i rozświetlacza w odpowiednie miejsca na twarzy możemy zyskać niesamowity efekt – optyczne wyszczuplenie, zakrycie drobnych niedoskonałości oraz uwydatnienie naszych atutów.

Istnieje wiele kosmetyków do konturowania twarzy, które zapewniają nam idealny efekt bez smug i widocznych przejść między kolorami. Jednak to, co w teorii brzmi naprawdę prosto, w praktyce wcale nie musi takie być. Aby konturowanie wyglądało dobrze, bez plam i ostrych konturów ważna jest odpowiednia technika, dzięki której zyskamy to, na czym nam zależy.

Sztuczka z Tik Toka

Z pomocą przychodzi Tik Tok. Jedna z użytkowniczek popularnej platformy postanowiła nagrać krótki filmik, w którym pokazuje krok po kroku w jaki sposób zaaplikować bronzer, korektor i rozświetlacz, by zyskać efekt szczupłej twarzy i pięknie podkreślić kości policzkowe.

Wet Look w wykonaniu Magdy Pieczonki wygląda obłędnie! Fani: „Efekt jest powalający”

Jeśli chcemy, by całość wyglądała perfekcyjnie, oprócz odpowiednich kosmetyków, warto wyposażyć się w taśmę klejącą. To klucz do sukcesu!

@fraya_beauty

Obsessed with the result!😍🙌🏼✨ ##makeuptransformationchain ##contourqueen ##makeuptipstiktok

♬ Say So (Instrumental Version) [Originally Performed by Doja Cat] - Elliot Van Coup

Efekt jest rewelacyjny! Bronzer wyszczuplił i zamaskował wszystkie drobne niedoskonałości, a jasny korektor uwydatnił atuty. To świetny sposób na wymodelowanie rysów twarzy. Dzięki sztuczce z Tik Toka całość nie wygląda sztucznie i daje piękny, promienny efekt. Ważne jest, aby podczas powtarzania sztuczki w domu wybrać kosmetyki o kremowej konsystencji. W ten sposób po zdjęciu folii ładnie wyrównamy kolor i pozbędziemy się widocznych przejść. Możesz również dodać odrobinę rozświetlacza, by podkręcić efekt. Całość wygląda idealnia, a samo konturowanie twarzy nigdy nie było tak proste.