Dziewczyny, które do tej pory nie opanowały makijażu kociego oka, mogą zarzucić kolejne próby. W popularnej platformie społecznościowej trenduje nowy typ makijażu, a to, co popularne na TikToku szybko wkracza również do naszych kosmetyczek. Najnowsza moda to tak zwane puppy make up, ale zacznijmy od początku.

Nie jest tajemnicą, że klasyczne kocie oko sprawia dużo trudności zwłaszcza tym paniom, które borykają się z głęboko osadzonymi oczami. Wiele z nich unika stosowanie płynnego eyelinera na górnej powiece. W ten sposób unikają rozmazywania i podkreślania drobnych zmarszczek na skórze. Praktycznym kompromisem jest wykonanie krótszej kreski, ale chwała tym kobietom, które posiadły tę umiejętność.

Znamy sekret perfekcyjnego makijażu Klaudii El Dursi!

No dobrze, a co jeśli po prostu chcemy wymalować niczym nieskrępowaną piękną, długą kreskę? Wizażystki zgromadzone na TikToku proponują metodę wywodzącą się z makijażu koreańskiego.

Tak zwany puppy eyeliner ma tworzyć iluzję na dolnej powiece. Zasadniczo można nie martwić się już o górną powiekę i osiągnięcie głębi, ponieważ wszystko skupia się na dolnej linii rzęs. Taki makijaż ma za zadanie odmładzać spojrzenie. Stąd właśnie jego nazwa puppy, czyli szczeniak.

Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, w jaki sposób wykonuje taki makijaż. Komentarze dziewcząt, który wypróbowały ten rodzaj makijażu, są bardzo pozytywne. Co wy sądzicie na ten temat?

@killsokerr

Reply to @g3org1a.s i love big droopy puppy dog eyes! lemme know if u have Qs! #puppydogeyes #puppydogeyeliner #puppyeyeliner #hoodedeyes

♬ Frog – Wurli

Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy? Kieruj się tymi wskazówkami