Zielone oczy są spotykane dosyć rzadko. Osoby o tym kolorze tęczówki uznawane są za atrakcyjne i inteligentne. Odznaczają się opanowaniem, pomysłowością i dużą dozą kreatywności. Zielone oczy określane są często mianem kocich oczu. Idealny makijaż, który wydobędzie ich wyrazistość i głębię to zdecydowanie kwestia doboru odpowiednich cieni do powiek. Ale jakie kolory najlepiej podkreślą zielone oczy?

Indie Sleaze – „rozmazany” makijaż w stylu gwiazd rocka znów na topie

Jaki makijaż pasuje do zielonych oczu?

Makijaż codzienny

Podobnie jak w przypadku szarych, niebieskich i brązowych oczu, podczas wykonywania makijażu należy pamiętać o kilku rzeczach, aby zieleń oczu była odpowiednio podkreślona. Zielonoocy powinny skupić się na ciepłych, ziemistych odcieniach – beż, jasny brąz i ochra będą idealnym wyborem i uzupełnią codzienny, subtelny makijaż.

Makijaż wieczorowy

Wieczorowa wersja makijażu dla zielonych oczy może przybrać nieco bardziej połyskliwą formę. Ciepłe, metaliczne odcienie złota czy brązu pięknie rozświetlają zieleń oczu i nadadzą makijażowi efekt glamour.

Inną propozycją na wieczorowy makijaż może być dodanie fioletowych akcentów. Kolor ten stworzy elektryzujący kontrast z zieloną tęczówką.

Osoby o zielonych oczach powinny unikać:

  • chłodnego srebra
  • zieleni (wyjątek stanowi odcień khaki)
  • czerwieni

Paleta cieni do zielonych oczu. Kolory uzupełniające

Podczas tworzenia makijażu dla zielonych oczu sprawdź kolory uzupełniające, czyli te, które na kole barw znajdują się dokładnie naprzeciwko siebie. Te barwy korespondują ze sobą szczególnie dobrze. Dodanie ich do makijażu zapewni efekt wyrazistości i jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowy kolor tęczówki. Należą do nich na przykład miedź, fiolet, koral czy róż.