Wszystkim nam zależy na tym, aby nasz makijaż był trwały. Niezależnie od tego, czy wybieramy się do pracy, na zakupy, randkę lub imprezę – chcemy, aby kosmetyki utrzymały się na swoim miejscu Czy wiesz, że jeśli masz problem z trwałością makijażu, możesz źle wykonywać lub pomijać któryś z jego kroków? Sprawdź sama, co sprawi, że Twój makijaż dłużej będzie wyglądał świeżo.

Pielęgnacja

Często o tym zapominamy, a to właśnie nieodpowiednia pielęgnacja może popsuć trwałość naszego makijażu. Wystarczy, aby krem był zbyt tłusty albo nałożony zbyt grubą warstwą, aby zważyć podkład lub spowodować jego przemieszczanie się w ciągu dnia. Podobnie rzecz wygląda, gdy w ogóle nie stosujesz pielęgnacji. Na niekorzyść trwałości podkładu działa zwłaszcza cera tłusta. Sebum rozpuszcza kolorowy kosmetyk, sprawiając, że zacznie on spływać.

Osiem pięknych paletek, dzięki którym wykonasz modny makijaż

Primer i baza pod cienie do powiek

Kolejnym błędem może być niezaaplikowanie żadnego primera albo bazy pod cienie do powiek. Jeśli nie dysponujemy aktualnie bazą pod cienie, możemy użyć korektora, który stworzy lepką warstwę, do której przyklei się kosmetyk.

Utrwalenie pudrem

Świetnym sposobem na utrwalenie makijażu jest przypudrowanie go. Użyj do tego pudru sypkiego, najlepiej transparentnego. Pamiętaj, aby nie nakładać za dużo kosmetyku, gdyż może to spowodować, że podkład zacznie się zbierać w załamaniach, „ciastkować”.

W social mediach pojawił się nowy trend. Czy spowoduje, że słynni makijażyści stracą pieniądze?

Preparat utrwalający

Na rynku dostępnych jest sporo produktów utrwalających makijaż. Spray zastosuj na sam koniec makijażu, nakładając jego cienką warstwę. Pamiętaj jednak, że jest to produkt na specjalnie okazje, nie powinno się go używać na co dzień. Zawiązuje on makijaż, sprawiając, że skóra nie może swobodnie oddychać.

Nie nakładaj zbyt dużo

To, co sprawia, że makijaż jest mniej trwały, to również nakładanie zbyt dużej ilości kosmetyku. Cienie do powiek przez to mogą się zbierać lub tworzyć skorupkę, która będzie odpadać, podkład może się zważyć, a puder sprawić, że będzie przypominał ciasto. Dlatego najważniejsze jest, aby zachować umiar w nakładaniu kosmetyków – wtedy zmniejszamy ryzyko, że będzie się on przesuwać.