Dzienny makijaż z efektownie podkreślonymi oczami? Księżna Kate ma swój patent na to, aby spojrzenie nabrało głębi i wyrazistości. Korzysta z techniki makijażu, która swoje źródła ma jeszcze w latach 90. O co konkretnie chodzi?

Kate Middleton: makijaż na co dzień

Jej sposobem na to, by zaakcentować spojrzenie jest użycie eyelinera. Zaaplikowany na górą powiekę pogrubia linię rzęs i optycznie powiększa oko. Ale to nie wszystko. Księżna stosuje również ciemną kredkę, aby podkreślić również dolną powiekę. W ten sposób wzmacnia makijaż i tworzy tzw. efekt ramki. To jedna z technik makijażu znana z poprzednich dekad, dzięki której podkreślony zostaje kształt oczu. Całość uzupełniona zostaje o neutralną paletę cieni. Kate Middleton stosuje zazwyczaj jasne beże i matowe odcienie brązu.

Ukryte znaczenie czerwonego płaszcza Kate Middleton

Jak odtworzyć makijaż Kate Middleton?

Aby odtworzyć makijaż księżnej Kate zacznij od zaaplikowania jasnych cieni. Rozprowadź je na całej powiece i skup się na wewnętrznych kącikach, aby wizualnie powiększyć oczy. Następnie dodaj odrobinę ciemniejszego brązu i rozetrzyj kolor prowadząc go poza linię zgięcia aż do zewnętrznego kącika. Teraz sięgnij po eyeliner i narysuj cienką kreskę – poprowadź ją wzdłuż całej górnej linii rzęs. Pamiętaj, że kreska ma być minimalistyczna, bez skrzydełek ani innych dodatkowych elementów. Na koniec zaakcentuj dolną powiekę ciemną kredką. Zaznaczenie ma być subtelne i nie tak wyraziste jak eyeliner. Aby uniknąć efektu optycznego zmniejszenia oczu – zatrzymaj kreskę trochę dalej niż w połowie dolnej linii rzęs – podkreślenie nie powinno akcentować wewnętrznych kącików oczu. Całość delikatnie rozetrzyj i starannie wytuszuj rzęsy.