Z roku na rok kobiety dokonują coraz bardziej świadomych wyborów podczas zakupów. Chętniej sięga się po kosmetyki przyjazne dla środowiska i zwierząt. Niekiedy jednak nie da się uniknąć tych testowanych na zwierzętach, bo kobiety nie mają ochoty robić tego za wszelką cenę. Czy już wkrótce nie będą musiały dekodować skomplikowanych symboli na opakowaniach?

ZOBACZ TEŻ: NOWY TREND OBNAŻAJĄCY INSTAGRAMOWE MAKIJAŻE

W Unii Europejskiej całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach wszedł w życie już w 2013 roku. Na ten krok zdecydowali się również senatorowie z pewnego stanu w USA. W miniony wtorek ogłoszono, iż Kalifornia będzie pierwszym stanem, który wprowadzi oficjalny zakaz sprzedaży produktów kosmetycznych testowanych na zwierzętach. Te wyprodukowane w ten sposób od 2020 roku będą po prostu nielegalne.

Senatorowie byli jednogłośni. Ustawę musi poprzeć gubernator Jerry Brown, ale biorąc pod uwagę jego wcześniejsze poparcie dla ruchów działających na rzecz praw zwierząt, będzie to tylko formalność. Czy inne kraje zainspirują się Kalifornią oraz Unią Europejską i będzie to krok w kierunku globalnego zakazu? Miejmy nadzieję, choć do 2020 roku jeszcze długa droga.

ZOBACZ TEŻ: WSPIERAMY THE BODY SHOP W WALCE O ZAKAZ TESTOWANIA KOSMETYKÓW NA ZWIERZĘTACH!

Co o tym sądzicie?