Konturować można na różne sposoby. Dziwne triki z użyciem łyżki lub maseczek najprawdopodobniej pobiła Joan Smalls, która opowiedziała o swoim genialnym pomyśle na konturowanie. Supermodelka używa kremu przeciwsłonecznego do rozświetlania i konturowania!

Gdybyśmy miały zastanawiać się, w jaki sposób krem przeciwsłoneczny może konturować twarz, najprawdopodobniej minęłoby wiele miesięcy, zanim znalazłybyśmy odpowiedź. Na szczęście modelka wyjaśniła to w jednym z wywiadów.

Krem przeciwsłoneczny aplikuje na najbardziej wysunięte punkty twarzy, ponieważ większość filtrów przeciwsłonecznych zawiera błyszczące drobinki, dzięki czemu tworzy efekt podobny do rozświetlacza. Jak zatem dochodzi do konturowania?

ZOBACZ TEŻ: NATALIA SIWIEC POKAZUJE SWOJE ULUBIONE PRODUKTY DO KONTUROWANIA TWARZY (FOTO)

Krem przeciwsłoneczny na wysokich punktach twarzy, spowoduje, że słońce ich nie opali, a przyciemni tę część twarzy, na której nie zastosowano kremu przeciwsłonecznego, czyli te, które zazwyczaj przyciemniamy podczas konturowania– tłumaczy modelka.

Podczas gdy pomysł Joan nie jest najgorszy, jeszcze lepszym pomysłem jest nałożenie kremu przeciwsłonecznego na całą twarz. Nie zapominajcie o tym, wystawiając skórę na długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne.

ZOBACZ TEŻ: KIM KARDASHIAN POKAZUJE, JAK KONTURUJE TWARZ, ALE…

Co o tym sądzicie?