Mocny makijaż na delikatnej dziecięcej twarzy to nie jest częsty widok, ale kiedy się zdarza – wzbudza raczej negatywne odczucia. W większości jesteśmy zdania, że to nie czas na takie wizerunkowe eksperymenty. Młodość powinna kojarzyć się z niewinnością i naturalnością, a nie naśladowaniem zachowań dorosłych.

Czasami jednak jest to całkowicie zrozumiałe i usprawiedliwione. Obserwatorzy tej dziewczynki nie oburzają się, kiedy widzą na jej buzi bardzo wyrazisty make-up. Wiedzą, że dla niej to forma terapii i sposób na zapomnienie o traumatycznych przeżyciach.

7-TYGODNIOWY NIEMOWLAK W PEŁNYM MAKIJAŻU. BĘDZIE CI SIĘ ŚNIŁ PO NOCACH

W czym mają jej pomóc kolorowe kosmetyki?

Salma Bashir pochodzi z Egiptu i chociaż ma dopiero 15 lat – naprawdę sporo już przeżyła. We wczesnym dzieciństwie uległa poważnemu wypadkowi, którego tragiczne efekty uboczne towarzyszą jej do dzisiaj. Mając 5 lat kąpała się w dziecięcym basenie i przypadkiem usiadła na pompie oczyszczającej wodę.

Brzmi niepozornie, ale moc urządzenia była tak silna, że uszkodzeniu uległy jej organy wewnętrzne. Najbardziej ucierpiały jelita. Od tego czasu dziewczyna przeszła już wiele poważnych operacji, w wyniku czego na szczęście żyje, ale fizycznie nie rozwija się w normalnym tempie.

DISCO LIPS TO NOWY GORĄCY TREND W MAKIJAŻU UST

Przez cały czas towarzyszy jej ogromny ból.

Przed nią wciąż wiele zabiegów ratujących życie. W najbliższym czasie konieczna będzie transplantacja aż 5 organów, ale Salma z nadzieją spogląda w przyszłość. Pomagają jej w tym kosmetyki. 15-latka twierdzi, że eksperymentując z wizażem chociaż na chwilę zapomina o swojej bardzo trudnej sytuacji.

Na Facebooku i Instagramie obserwują ją dziesiątki tysięcy fanów. Jedni ze względu na jej makijażowe umiejętności, a inni podziwiają bardziej jej wewnętrzną siłę i wolę życia. Poszkodowana dziewczyna zaraża pozytywną energią.

A skoro make-up pozwala jej oderwać się od bolesnej rzeczywistości – nikt nie powinien jej tego zabraniać.