Większość marek kosmetycznych w swoich makijażowych propozycjach przekonuje nas do mocno podkreślonego oka – Avon jest jedną z nich.

Jesienno-zimowy makijaż oparty jest na szaro-fiolerowych barwach (Poczwórne cienie do powiek Purple Haze).

Reszta twarzy, czyli policzki i usta, muśnięte są jasnym różem.

 

Kamil Nejman-Kang makijażysta marki Avon:

„Przewodnim trendem na jesień i zimę 2009/2010 będzie przydymiony makijaż oczu, od poprzednich sezonów odróżniać go jednak będzie łagodniejsze nakładanie kolorów, unikamy czerni, za to stawiamy na ciemne chłodne brązy, szarości, z zszarzałe niebieskości i szare fiolety.

Makijaż musi być perfekcyjnie roztarty tak aby wszystkie kolory przechodziły płynnie. Dla osób które niezbyt dobrze czują się w mocniejszym makijażu świetna będzie wersja „rozdymionego” makijażu gdzie środek ruchomej powieki pozostaje jaśniejszy, a mocniej podkreślamy załamanie powieki, zewnętrzny kącik oka i dolną powiekę.

Hitem jest też łączenie na powiekach szarości z bordo i czerwienią, aby przenieść ten trend w codzienny makijaż, możesz nałożyć po aplikacji szarych cieni, niewielką ilość różowego lub malinowego różu do policzków w załamanie powieki.
W tym sezonie unikamy zbyt mocnej opalenizny, skóra musi pozostać jasna, bądź w naturalnym kolorze, nie przyciemniamy jej, a nawet dla kobiet nie bojących się ekstrawagancji możemy ją nieco rozbielić. Unikamy też jasnych kolorów na ustach, hitem są ciemne nasycone barwy, jeżeli jednak źle czujesz się w mocnych kolorach na ustach wybierz coś neutralnego w kolorze ust lub minimalnie ciemniejszym.

Jesienny makijaż Avon

Oczy: Poczwórne cienie do powiek kolor: Purple Haze, Tusz do rzęs SuperShock kolor: Black
Usta: Metaliczna Szminka UltraColor Rich kolor: Sparking Nude
Twarz: Kremowo-pudrowy podkład w kompakcie „Idealny kolor” kolor: Nude, Złociste perełki do twarzy

Jeszcze kilka słów o cieniach i pudrach, które w Avonie przechodzą sporą metamorfozę. Puzderko i kształt są znajome, ale przecież większość z Was wie, że to wyraźne nawiązanie do kosmetyków Chanel, które zamykają swoją „kolorówkę” w bardzo podobnych opakowaniach z dużym lusterkiem. Co akurat cieszy, bo to rewelacyjnie rozwiązanie.

Jesienny makijaż Avon

Jesienny makijaż Avon