Wiele kobiet stroni od pełnego makijażu, ale do jednego kosmetyku mamy wyjątkową słabość. Dobra maskara pozwala szybko i skutecznie odświeżyć wizerunek. Podkreślone w ten sposób oczy wydają się większe, a także bardziej zalotne. Ale pod jednym warunkiem – potrafisz z niej korzystać i unikasz podstawowych błędów.

Z czarnym tuszem łatwo przesadzić. Wtedy zaczyna się kruszyć, a sklejone rzęsy zaczynają przypominać odnóża pająka. To nie tylko kwestia aplikacji, ale również przechowywania specyfiku. Żeby barwnik spełniał swoje zadanie, musi zachować odpowiednią konsystencję.

Ten dodatek poprawi jakość twojego makijażu o 100% Gładka cera bez smug i plam gwarantowana

Czasami jednak traci swoją przyczepność i szybko się kruszy. Dlaczego?

Jak używać tuszu do rzęs?

Najgorsze, co możesz zrobić z tuszem do rzęs, to narazić go na kontakt z powietrzem – przekonuje portal „Good Housekeeping” i cytowana przez niego ekspertka. Dochodzi do tego w momencie, kiedy poruszamy energicznie szczoteczką góra-dół. W ten sposób wtłaczamy do opakowania tlen, który wcale nie jest tam mile widziany.

Kiedy wpychasz powietrze do środka, maskara szybciej wysycha, zbryla się i traci swoją przyczepność. Nakładając produkt na szczoteczkę warto zastosować zupełnie inną technikę

– czytamy. Co to oznacza w praktyce?

Celine Dion pokazała się bez makijażu. Czas nie ma wpływu na jej urodę? Tak twierdzą fani

Jak nakładać tusz do rzęs?

Wycieranie krawędzi

Włóż szczoteczkę do opakowania i wykonuj ruchy, które mają na celu ściągnięcie produktu z jego ścianek. To tam znajduje się najwięcej tuszu. Przed wyciągnięciem pozbądź się jednak nadmiaru barwnika.

Ruch obrotowy

Wykonuj szczoteczką okrężne ruchy. Ta technika pozwala nabrać odpowiednią ilość barwnika i rozprowadzić go równomiernie po włoskach. Ogranicza także jego kontakt z powietrzem.

Należy pamiętać, że opakowanie maskary to nie pojemnik na bańki mydlane. Energiczne poruszanie aplikatorem góra-dół skraca żywotność produktu i negatywnie wpływa na właściwości tuszu. Pozbądź się odruchu „pompowania” i ciesz się spektakularnymi rzęsami.

Oto, co dzieje się z włosami, kiedy choć odrobinę je skrócisz