Make-up z założenia ma upiększać, ale różnie z tym bywa. Kosmetyki kiepskiej jakości w połączeniu z nieodpowiednią techniką czasami sprawiają, że kobieta z makijażem wygląda gorzej, niż przed jego aplikacją. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, by zrobić sobie krzywdę i narazić się na śmieszność. O wpadkę naprawdę łatwo.

Z takimi paznokciami nie odsłaniaj stóp. Faceci wzdrygają się na sam widok

Tak przynajmniej twierdzą moi rozmówcy, którzy nie mają wątpliwości – ten jeden drobny szczegół jest w stanie zepsuć całe dobre wrażenie. Co gorsza, jest tak powszechny, że staje się powoli polską specjalnością. Zdecydowana większość rodaczek ma do niego słabość. Co tak właściwie przeszkadza facetom w mocnym makijażu oczu?

Nie ma nic złego w tym, że na powieki nałożysz cień, na rzęsy tusz, a całość podkreślisz jeszcze czarną kreską. Wszystko zależy jednak od tego, ile jej będzie i gdzie dokładnie się znajdzie. Nie trzeba być profesjonalnym wizażystą, by dostrzec ewentualne mankamenty. Największym z nich jest właśnie przesadne obrysowywanie oka.

Poprosiły o wyjściowy make-up. Po wizycie u makijażystki wstydzą się wyjść z domu

Czarna kredka czy eyeliner są w stanie je powiększyć i sprawić, że spojrzenie stanie się bardzo zalotne. Ale przy nieumiejętnym stosowaniu – łatwo o zachwianie proporcji twarzy, dodanie sobie lat i wizualnej ciężkości. Gruba, czarna jak smoła kreska na linii wodnej to naprawdę ryzykowna technika. Dlaczego i czym może się to skończyć?

Oko staje się mniejsze

Zupełnie się na tym nie znam, ale na zdrowy rozum – kreska powinna być przy powiekach, a nie bezpośrednio przy gałce ocznej. Inaczej oczy gdzieś giną i przypominają tylko obrysowaną szparę. Do tego gruba warstwa tuszu i już w ogóle ich nie widać.

Wyglądasz starzej

Taki ciężki make-up po prostu dodaje lat. Młodość to delikatność, a trudno określić w ten sposób czarną farbę wokół oczu. Młode dziewczyny powinny z tego zrezygnować. Delikatna kreska w kącikach wygląda jeszcze fajnie, ale nie taka ciemna rama wokół całości.

Gwiazdy pokochały ten makijaż. Wygląda wspaniale

Makijaż jest zbyt ciężki

Statystyczna Polka nie wygląda wcale lekko i nie mam na myśli tuszy. Chodzi mi o nadmiar kosmetyków na twarzy, przez które twarz traci swoją świeżość. Zbyt dużo eyelinera na pewno nie poprawia sytuacji.

Niczym się nie wyróżniasz

Dzisiaj wszystkie dziewczyny wyglądają mniej więcej tak samo. Zarówno jeśli chodzi o strój, jak i makijaż. Gruba czarna kreska przypomina mi zbyt popularny model butów, które nosi każdy. Niby modne, ale od nadmiaru kręci się w głowie.

Zdawałaś sobie sprawę, że to problem? Czy też masz to na sumieniu?