Jamsu to metoda utrwalenia makijażu, dzięki której zyskasz efekt gładkiej cery z aksamitnym wykończeniem, które utrzyma się przez cały dzień. To sposób, który stał się popularny wśród światowych makijażystek. Z takiego rozwiązania korzysta m.in. Huda Kattan – jedna z najpopularniejszych beauty blogerek i założycielka kosmetycznego imperium Huda Beauty.

Jamsu to nowy trend urodowy, który cieszy się niezwykłą popularnością. Jego twórczyniami są Koreanki, znane na całym świecie jako ekspertki od wieloetapowej pielęgnacji skóry. W wolnym tłumaczeniu słowo Jamsu oznacza zanurzenie lub nurkowanie. I w rzeczywistości te słowa są idealnym odzwierciedleniem tej techniki. Aby zmatowić i idealnie wygładzić cerę trzeba zanurzyć twarz w zimnej wodzie.

Makijaż w deszczowe dni – jak utrwalić make up i wyglądać nieskazitelnie bez względu na pogodę

Jamsu – na czym polega koreański sposób na utrwalenie makijażu

Aby cera wyglądała na idealnie wygładzoną, bez efektu świecenia, z idealnym aksamitnym wykończeniem, jedyne, co musimy zrobić to przygotowanie miseczki z zimną wodą. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie kilku kostek lodu.

Jamsu – jak to zrobić krok po kroku  

Na początku rozpoczynamy przygotowanie skóry – dokładnie ją oczyszczamy i nakładamy krem nawilżający. Następnie aplikujemy bazę pod makijaż, po odczekaniu kilku minut, delikatnie wklepujemy korektor i rozpoczynamy nakładanie podkładu – w tym celu najlepiej sprawdzi się beautyblender lub specjalny pędzel. Na koniec utrwalamy całość pudrem transparentnym. Możemy też skorzystać z triku Koreanek, które wykorzystują delikatniejszą wersję – sypki puder dla dzieci. Pamiętaj także, by nie nakładać cieni do powiek, kredki do brwi ani tuszu – makijaż oczu robimy na samym końcu.

Kiedy przygotujemy twarz i nałożymy wszystkie niezbędne kosmetyki (podkład, puder, korektor) przechodzimy do techniki Jamsu – zanurzamy twarz w miseczce z zimną wodą (najlepiej z dodatkiem kostek lodu). Wystarczy 20-30 sekund, aby otrzymać pożądany efekt zmatowienia i wygładzenia. Podczas zanurzania twarzy w zimnej wodzie możemy robić kilkusekundowe przerwy. Na koniec delikatnie osuszamy twarz ręcznikiem i gotowe!

Po odczekaniu kilku sekund zobaczymy efekt matowej i idealnie wygładzonej cery. Podkład i puder ładnie się łączą dając satynowe wykończenie, bez efektu świecenia.