Gąbeczki do makijażu nie zawsze cieszyły się tak dużym zainteresowaniem jak dzisiaj. Wydaje mi się, że największą rozpoznawalność przyniosły im beauty vlogerki, które podczas swoich tutoriali prawie zawsze używały mniejszych i większych gąbeczek. Nie ma się co oszukiwać – odpowiednie używanie gąbeczki to wielkie ułatwienie i dobrze zrobiony, trwały makijaż. Obecnie na rynku można spotkać naprawdę wiele gąbeczek. Jak zatem dobrze wybrać z morza obfitości odpowiednią dla siebie? Oto krótki przewodnik!

ZOBACZ TEŻ: JAK DBAĆ ODPOWIEDNIO O BEAUTY BLENDER? TYMI RZECZAMI SKRACASZ JEGO ŻYWOTNOŚĆ!

Jeśli chcesz mieć warstwy podkładu pod kontrolą

Klasyczny kształt gąbeczki to najprostsza wersja beuaty blenderów i zarówno najtrudniejsza. Mimo, że używanie jej wydaje się być bajecznie proste, to jednak nie jednemu sprawiło to kłopot. Klasyczny beauty blener jest naprawdę świetny w równomiernym rozprowadzaniu produktu tak, by niczego nie pominąć i nie narobić. Dobrze zwilżony nie wchłonie zbyt dużo podkładu bądź korektora i świetnie nada się do nałożenia kolejnych warstw, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli jesteś fanką bakingu i rozświetlacza

Przecięty kawałek gąbeczki świetnie poradzi sobie z nakładaniem pudru i utrwalaniem makijażu za pomocą metody bakingu. Sztukę opanujesz bez problemu i raczej często będziesz do niej wracać – bo jest bardzo prosta i świetnie radzi sobie z wyświecaniem się. Z kolei jest to też idealna gąbeczka dla fanki rozświetlacza. Czubkiem można nabrać rozświetlacz i równomiernie rozprowadzić po wybranych partiach twarzy. Zobaczcie, jak to robią inni:

Jeśli lubisz mocno kryjące podkłady

Przed erą beauty blenderów życie wyglądało podobnie… z tym, że większość kobiet miała nierównomiernie rozłożony podkład, wszędzie widzieliśmy smugi na twarzy, błędy z nakładaniem różu i pudru. Tak naprawdę 10 lat temu mało kto mył pędzle często, nie mówiąc o tym, że wszystkie kobiety bały się mocno kryjących podkładów. Ten kształt gąbeczki jest najlepszy do tych ciężkich, które szybko zastygają, bo świetnie sobie z nimi radzi, dopasowując się do kształtu twarzy.
Jakie są rodzaje beauty blenderów i który powinnaś dobrać do swoich potrzeb?
ZDJ. SEPHORA.PL

ZOBACZ TEŻ: Próbowała wyczyścić beauty blender w mikrofalówce. Coś poszło nie tak…

Jeśli szukasz gąbki, która zastąpi Ci pędzel

Nie był w błędzie ten, kto stwierdził, że gąbeczki wypierają pędzle do makijażu. Gąbeczki konturują już twarz, nakładają podkład, korektor, puder, rozświetlacz i róż. Tak naprawdę jest idealny dla codziennego, “czystego” makijażu, bez cieni do powiek. Propozycja od Fenty Beauty jest naprawdę idealna dla wszystkich, którzy chcą zrobić makijaż jednym narzędziem. Sama zobacz!

Jeśli lubisz mocne konturowanie twarzy

Super ostre krawędzie zapewniają 100% trwały i świetnie zrobiony kontur. Gąbeczka z 3 płaskimi bokami jest też bardzo higieniczna – położysz za ich pomocą podkład, kontur i korektor. Dzięki niej też nie przesadzisz z pigmentacją!

Które gąbeczki są Waszymi faworytami?