Strach przed podkreśleniem żółtego odcienia zębów to jedna z przyczyn, przez które wiele kobiet niechętnie sięga po odważne i rzucające się w oczy pomadki. A wystarczy tylko odpowiednio dobrać kolor… O zasadzie, której powinnyśmy się trzymać przy wyborze szminki opowiedziała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Joanna Ferdynus-Gołuszko, znana szerszej publiczności jako Maxineczka.

ZOBACZ: DLACZEGO BY NIE ZASZALEĆ I NIE STWORZYĆ SZMINKI W… 100 ODCIENIACH?

szminka wybielająca zęby

Jeżeli nie należycie do grona szczęściar, które mają idealnie białe zęby, powinnyście unikać pomadek z żółtym lub pomarańczowym półtonem (m.in. tych w odcieniu koralowym, brzoskwiniowym czy pomidorowym). Do niezbyt korzystnych odcieni zaliczają się także ciemne fiolety. „Wybielić” zęby pomogą pomadki z niebieskim akcentem (m.in. delikatne fiolety, róż w kolorze gumy do żucia lub fuksji). Wieczorem śmiało można sięgnąć po pomadki w odcieniach bazująych na ciepłej czerwieni, np. burgund lub wiśnię. Są one w stanie optycznie rozjaśnić zęby nawet o 2 tony!

– Ciepłe odcienie, niestety, podkreślają żółć, więc jeżeli mamy lekko żółte zęby, to polecałabym używanie odważnych pomadek, np. w kolorze fuksji, która wpada lekko w odcień niebieskiego. Takie kolory, które są chłodniejsze, wizualnie wybielają zęby – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Ferdynus-Gołuszko, wizażystka i blogerka.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ: SZMINKI MAC – ZOBACZCIE KULTOWE ODCIENIE

szminka a kolor zębów

Kolejną świetną radą jest to, że kolor szminki powinnyśmy dobierać nie tylko do koloru zębów, lecz także do koloru dziąseł. Im mniejszy jest kontrast pomiędzy szminką a dziąsłem, tym efekt jest lepszy.

– Jeżeli mamy białe zęby, to nieważne, jakiej pomadki użyjemy, one zawsze będą wyglądały na białe. To daje szerokie pole do popisu, używamy czego chcemy, tego, w czym się czujemy dobrze – tłumaczy Joanna Ferdynus-Gołuszko.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ TEŻ: MAFFASHION PRZYZNAŁA SIĘ, ŻE… POWIĘKSZYŁA USTA!

Jaki odcień jest Waszym ulubionym?

Jaki kolor szminki wybrać, aby zęby wyglądały na bielsze?