Tuszowanie rzęs to czynność, którą wiele z nas wykonuje codziennie. Warto przeczytać, by upewnić się, że wszystko robisz jak należy. Nie każda z nas będzie musiała dostosować do każdej z rad, ale wszystkie sprawią, że na pewno nie będziecie mieć wątpliwości, jak perfekcyjnie tuszować rzęsy.

Wybierz właściwy tusz To takie oczywiste, ale pamiętaj – te bardziej gęste wymagają dokładnego rozczesania i mają tendencję do kruszenia się.

Najpierw dolne czy górne rzęsy? Zdania są podzielone. Jeśli zdarza Ci się, że tusz odbija się na górnych powiekach, maluj najpierw rzęsy dolne.

Jak wytuszować rzęsy? Dużo rad

Tuszujesz górne rzęsy od góry? Wiele osób tego nie robi, a warto spróbować – różnica jest ogromna.

Jeśli używasz jednego tuszu, najpierw maluj rzęsy górne. W ten sposób „zdejmiesz” tusz ze szczoteczki. Nie nabieraj ponownie tuszu – dolne rzęsy potrzebują mniej kosmetyku.

Wielu wizażystów maluje górne i dolne rzęsy różnymi tuszami. Na górne trafia ten bardziej gęsty i treściwy, dolne rzęsy potrzebują lżejszego, ale za to bardziej precyzyjnego tuszu, który nie obciąży delikatnych włosków.

Jak malować? Przyłóż szczoteczkę do nasady i wykonuj zygzakowate ruchy. Staraj się jednocześnie obracać szczoteczką.

Jak wytuszować rzęsy? Dużo rad

Rozłóż rzęsy jak wachlarz unosząc palcem górną powiekę (jak poniżej). Dzięki temu dokładniej je umalujesz.

Jak wytuszować rzęsy? Dużo rad

Chcesz „otworzyć” oko? Maluj rzęsy trzymając szczoteczkę… pionowo.

Podkręć rzęsy. Wizażyści nie rozstają się z zalotką, ale możesz je też podkręcić spiralką od tuszu do rzęs. Wystarczy czystą spiralką wyczesać dokładnie rzęsy przed wyschnięciem tuszu.

Zalotki nigdy nie używaj na umalowanych rzęsach! To grozi ich zniszczeniem i połamaniem, ponieważ mascara zasychając mocno je usztywnia.

Raz na jakiś czas myj szczoteczkę tuszu i dokładnie wycieraj ją w papierowy ręcznik. Dzięki temu zapobiegniesz osadzaniu się grudek.

Na koniec ciekawostka: Czy wiesz, dlaczego podczas malowania rzęs kobiety często otwierają usta? Dzięki temu dłużej potrafią nie mrugać powiekami bez łzawienia!