Z problemami dotyczącymi wrażliwej okolicy oczu zmaga się wiele kobiet. Opadające powieki, worki pod oczami, cienie i opuchlizna to najczęstsze przyczyny prowadzące nas pod igłę. Zanim jednak podejmiesz decyzję o podniesieniu powiek w klinice, warto sprawdzić, czy podobnego efektu nie da osiągnąć się makijażem.

Z ratunkiem po raz kolejny przybywają tłumy tiktokerek, dzielących się tak zwanymi trikami makijażowymi. Zaciekawiła nas zwłaszcza jedna z nich. Suzi_sina opublikowała film, który pięknie pokazuje, jak wiele może zdziałać makijaż. Unosisz powieki bez robienia sobie drastycznych zabiegów. Wraz z powiekami zmienia się ogólny wygląd twarzy.

Wiosenne nowości kosmetyczne do makijażu i pielęgnacji. Najciekawsze produkty wybrane przez REDAKCJĘ

Lifting powiek wykonany makijażem

Sonda

Trend TikTok

Wykorzystujesz triki makijażowe z TikToka?

Trik obejmuje trzy produkty do makijażu, które na pewno masz w swojej kosmetyczce: korektor, brązowy cień do powiek oraz tusz do rzęs. Film polubiło już ponad 400 tysięcy osób, więc z ręką na sercu możemy powiedzieć, że ta dziewczyna nie może się mylić. Obejrzyjcie poniższy film instruktażowy.

@suzi_sina

Easy way to fake an eye lift 😳 #shapeshift #eyelift #faceliftmakeup #eyelifthack #makeuphacks #contouringtutorial #contouringhacks

♬ Bongo cha-cha-cha – Remastered – Caterina Valente

Jeśli poszukujesz innych inspiracji na makijaż lub kto wie, nawet pielęgnację skóry i włosów, poniżej zamieszczamy więcej ciekawych artykułów na ten temat. Media społecznościowe to kopalnia przydatnych filmów instruktażowych. Jeśli tylko korzystasz z nich odpowiedzialnie i czujesz, że potrafisz oddzielić fałsz od pozytywnych treści, można oddać się przyjemności przekopywania. Choćby właśnie TikToka.

Konturowanie twarzy 2.0 – te Tiktokerki pokazują, jak osiągnąć efekt idealny

Bańki to najnowszy trend w pielęgnacji skóry twarzy. Czy facial cupping naprawdę odmładza?

Fascynujący trend 2016 vs 2021. TikTok zdecydował, która era makijażu była lepsza

 

Fryzjerzy podpowiadają, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy. Wystarczy ołówek i linijka