Grube, pierzaste brwi to trend, który utrzymuje się już od kilku sezonów. Moda na naturalność trwa w najlepsze i musimy przyznać, że bardzo nas to cieszy. Na szczęście odeszliśmy już od idealnie wyrysowanych brwi dając im trochę życia i objętości. Pokochałyśmy wyczesane do góry brwi, które stanowią piękną ramę nie tylko naszych oczu, ale również całej twarzy. Jak nadać objętości brwiom? Oto kilka sposobów!

Jak uzyskać grubsze brwi?

Jeżeli masz mało włosków, pierwszym krokiem do uzyskania grubych brwi będzie ich zapuszczenie. Niestety, musisz rozstać się na kilka miesięcy z pęsetą i uzbroić się w cierpliwość na około 6 miesięcy. A oto kilka trików, które sprawią, że Twoje brwi będą grubsze.

MICROBLADING IDZIE W ODSTAWKĘ. TERAZ STYLIZUJEMY BRWI W TEN SPOSÓB

#1 Jak nadać objętości brwiom za pomocą wazeliny

Aby włoski rosły musisz zadbać o skórę na łukach brwiowych, nawilżać ją regularnie i odżywiać. Wazelinę stosowały jeszcze nasze babcie, a plotka głosi, że sama Marilyn Monroe używała jej do poprawy kondycji skóry, co przyczyniło się do wzrostu włosków na twarzy. Oczyść łuki brwiowe i nakładaj wazelinę kilka razy dziennie.

#2 Jak nadać objętości brwiom za pomocą olejków

Olej, podobnie jak wazelina przyczynia się wzrostu włosków. Poza tym pobudza metabolizm komórkowy, który z kolei sprzyja wzrostowi włosków. Możesz użyć olejku rycynowego, kokosowego, oleju jojoba, a nawet oliwy z oliwek. Tak jak w przypadku wazeliny, nakładaj olejek na łuki brwiowe i pozwól włoskom rosnąć.

TEN ŻEL DO BRWI ZBIERA NAJLEPSZE RECENZJE A KOSZTUJE GROSZE. W CZYM TKWI SEKRET?

#3 Jak nadać objętości brwiom za pomocą makijażu

Makijaż potrafi zdziałać cuda, już niejednokrotnie się o tym przekonaliśmy. Aby nadać Twoim brwiom objętości, najpierw użyj kredki do brwi, którą nadasz im odpowiedni kształt i dorysujesz pojedyncze włoski. Następnie użyj żelu, który ładnie wymodeluje brwi, nada im objętości i koloru.

#4 Jak nadać objętości brwiom za pomocą serum

Możesz spróbować również specjalistycznych produktów, które przyspieszają wzrost brwi. Działa to tak samo jak w przypadku popularnych serum do rzęs. Stosuj codziennie rano i wieczorem i nie sięgaj po pęsetę zbyt często!

#5 Jak nadać objętości brwiom za pomocą stylizacji

Jeżeli nie chcesz lub nie potrafisz samodzielnie wykonać makijażu brwi, możesz zastosować dwa proste triki. Pierwszym z nich jest wykorzystanie zwykłego mydła, za pomocą którego nadamy objętości naszym brwiom. Wystarczy, że nabierzesz go odrobinę na szczoteczkę i wyczeszesz do góry. Ten trik pokochały blogerki urodowe, które dzielą się swoimi sposobami w mediach społecznościowych. Drugim trikiem jest zastosowanie zwykłego, bezbarwnego żelu do brwi, za pomocą którego wyczeszesz włoski i nadasz im objętości.