Niezależnie od tego, jak piękna jest twoja paleta cieni do powiek, nigdy nie masz gwarancji, że cienie pozostaną na powiekach tak długo, jak będziesz chciała. Precyzyjna aplikacja to jedno, ale przecież cienie mają różne formuły i choć rozmazywać się będą zwłaszcza te tłuste, inne również mogą sprawiać problemy. Trzymając się sztuczek, które wymieniamy poniżej, będziesz miała gwarancję, że twoje cienie pozostaną w wybranym przez ciebie miejscu.

BAZA

Zazwyczaj używamy jej w celu utrwalenia podkładu, jednak ta sama zasada tyczy się cieni do powiek. Delikatnie wklep małą ilość bazy w okolicach powiek oraz pod oczami. W ten sposób ożywisz obszar wokół oczu, ale i utrwalisz cienie, które nałożysz na bazę. Pamiętaj, że skóra na powiekach jest bardzo delikatna. Upewnij się, że używasz bazy opracowanej właśnie dla tego obszaru skóry.

ZOBACZ TEŻ: WYBRAŁYŚMY 10 KULTOWYCH PALET CIENI DO POWIEK, KTÓRE MUSISZ WYPRÓBOWAĆ W 2018 R.

PUDER

Sebum. To największy wróg cieni do powiek. Aby uniknąć takiej konfrontacji, na bazę do powiek aplikuj niewielką ilość pudru, który wchłonie nadmiar oleju. Na puder nałóż neutralny cień do powiek. Taka podstawa makijażu oczu da ci gwarancję efektu, który utrzyma się dłużej niż kilka godzin.

WARSTWA

Warstwowe nakładanie cieni uchroni cię przed nieestetycznym fałdowaniem powiek. Odpowiednio dobrane odcienie jednego koloru, spowodują, że makijaż będzie wyglądał trójwymiarowo i pozostanie na miejscu przez wiele godzin.

ZOBACZ TEŻ: ZENDAYA PROMUJE NAJWIĘKSZY TREND MAKIJAŻOWY WIOSNY! WYGLĄDA NIEZIEMSKO!

TWARDA SZCZOTKA

Jeśli do wykonania makijażu oczu używasz gąbeczki lub pędzla z miękkim włosiem, zwiększasz ryzyko rozmazania makijażu. Pędzel o twardym włosiu ułatwi ci nakładanie kolejnych warstw.