Spieszysz się i nie masz czasu na „bawienie się” w malowanie? Mamy dla Was kilka rad, które szybko pomogą poprawić wygląd twarzy.

1. Cień w kolorze szampana – biel jest zbyt dosłowna, ale beżowy cień w odcieniu szampana pomoże rozświetlić oko i ocieplić twarz. Dzięki temu nie wygląda na zmęczoną. Mało tego! Taki kosmetyk może również służyć jako rozświetlacz – pod łukami brwiowymi, na górnych partiach policzków i… na dekolcie.

2. Cielista kredka do oczu – przyzwyczaiłyśmy się do czarnych, fioletowych, szarych, brązowych, ewentualnie bieli. Tymczasem jasnobeżowa kredka do oczu nie tylko wygląda bardzo naturalnie, ale świetnie maskuje zaczerwienione oczy. Umaluj nią dolną powiekę – będziesz wyglądać na wyspaną.

3. Kropelka błyszczyku i gruba konturówka – przypudruj usta lekko i delikatnie obrysuj je zaokrągloną, dość grubą konturówką (nie temperuj jej!) w kolorze o ton ciemniejszym od Twojego naturalnego koloru ust. Zaznacz „serduszko” na górnej wardze, a następnie muśnij bezbarwnym błyszczykiem to miejsce i środek dolnej wargi.

4. Używaj dwóch odcieni różu – najpierw złóż usta w „dzióbek” i ciemniejszym odcieniem muśnij wgłębienie, później uśmiechnij się i na najbardziej wystające partie połóż jaśniejszy kolor. Nie masz dwóch odcieni różu? Jako ciemniejszego możesz użyć pudru brązującego. Efekt? Buzia wymodelowana jak na okładce magazynu.