Od wczesnych lat dbasz o to, by Twoja skóra wyglądała jak najlepiej, jak najmłodziej. Kremy, zabiegi… Cóż z tego, skoro część z nas rujnuje wszelkie wysiłki nieodpowiednim makijażem? Przeczytaj, czego unikać, jeśli chcesz wyglądać świeżo i nie dodać sobie lat.

Jak się NIE malować?

Nie rezygnuj z kremu przed aplikacją podkładu

Tylko wyjątkowo przetłuszczające się cery mogą sobie poradzić z brakiem dodatkowej warstwy. Krem nawilżający sprawia, że skóra lepiej przyjmuje podkład, nie pojawiają się chwilowe linie i załamania. Pomijamy już fakt, że obecne na rynku kremy nie tylko nawilżają, ale i matują.

Nie przesadzaj z korektorem pod oczami

Najczęstszy błąd: za dużo, za jasno. Nie chcesz wyglądać jak sowa, bo wówczas wszyscy widzą, że musiałaś zamaskować zasinienia pod oczami. Z kolei nadmiar kosmetyku gromadzi się w załamaniach skóry i podkreśla je
.
Dobierz swoją paletę kolorów

Kontroluj to, jak wyglądasz w świetle dziennym, eksperymentuj z kolorami. Jeśli Twoja twarz wygląda na ziemistą i bez energii, być może czas na nowy odcień różu, podkładu czy cieni.

Nie rozciągaj skóry!

Rysując kreskę na powiece często naciągamy płat skóry, by rysunek był bardziej precyzyjny. Niestety, regularne praktyki w tym stylu sprawią, że skóra w danym miejscu narażona będzie na szybsze zwiotczenie i pojawienie się zmarszczek.

Brwi jak nitki

Jeszcze jeden włosek… i jeszcze jeden. Aż kończysz z dwiema cienkimi liniami w miejscu, gdzie pół godziny temu miałaś brwi. Takie nienaturalne łuki wyostrzają rysy twarzy, a co za tym idzie dodają lat.

Za dużo kresek

Makijaż graficzny, linearny również nie przysługuje się naszej wizualnej metryce. Lepiej zainwestować w gąbeczki i pędzelki do rozcierania konturów.

Za dużo ciemnych kolorów

Bronzer, smoky eye, ciemna pomadka – ciemne odcienie nie tylko pomniejszają ale i dodają lat. Trzeba je dawkować bardzo ostrożnie.

Za dużo tuszu do rzęs

Zwłaszcza na dolnej powiece. „Ciężkie” oko bardzo dodaje lat, a osypujący się tusz dodatkowo gromadzi

Placki różu na policzkach

Róż ma zadanie ożywiać naszą cerę. To powinno być zaledwie muśnięcie koloru, a nie płaska plama.

Nadmiar pudru

Puder matuje i jest to pożądany efekt, ale gdy jest go za dużo, skóra wydaje się sucha i bez życia. Używaj go tylko do matowienia, a nie krycia.

Podkład o kilka tonów za ciemny/za jasny

Niektóre panie uważają, że tylko w takim wyglądają korzystnie, ale pamiętajmy, że to, co nie prezentuje się naturalnie, dodaje naszej twarzy lat.