Makijaż oczu to sposób na to, by pięknie podkreślić spojrzenie. Czasem wystarczy odrobina tuszu do rzęs i lekkie zaznaczenie brwi, by zyskać bardziej wyrazisty wygląd. Jeśli jednak lubisz stawiać na nieco mocniejsze akcenty, a blendowanie cieni i perfekcyjna kreska nie są dla Ciebie żadnym problemem – koniecznie sprawdź jakie kolory pięknie uwydatnią naturalną barwę oczu. Oto przewodnik!

Millie Bobby Brown bez makijażu promuje naturalność: „mam nadzieję, że wszyscy docenimy nasze piękno”

Brązowe oczy

Posiadaczki brązowych oczu mają sporo szczęścia. Większość kolorów cieni do powiek dobrze się tu sprawdzi. Ale najlepsze okażą się bursztynowe i złote odcienie. Lepiej uważać na fiolet, ponieważ może uwydatnić zielone plamki na tęczówce.

Niebieskie oczy

Neutralne odcienie szarości i granat dobrze sprawdzą się w przypadku niebieskich oczu (w chłodnej tonacji). Możesz też spróbować nałożyć cienie w delikatnym szampańskim kolorze lub wybrać brąz z domieszką szarości – dzięki temu wzmocnisz naturalny blask oczu.

Ta mała zmiana zupełnie odmieni twój makijaż. Ma być hitem karnawału

Zielone oczy

Różowe złoto i głęboki fiolet to odcienie dla zielonych oczu. Unikaj raczej ostrej bieli – to zbyt oczywiste i może dać przesadzony efekt.

Szare oczy

Szaroniebieskie, grafitowe i lekko przygaszone kolory są najlepsze w przypadku  szarych oczu. Jeśli lubisz odważne połączenia postaw na burgund – tworzy wyjątkowo piękny kontrast z tą nieczęsto spotykaną tęczówką.

Snowflake nails: uroczy mani w iście zimowym stylu

Piwne oczy

Trzymaj się z dala od niebieskich odcieni i postaw raczej na szmaragd i lekkie złoto. Metaliczne cienie i wersje z delikatnymi drobinkami są również mile widziane i sprawiają, że oczy zaczynają pięknie błyszczeć.