Zbliża się sezon imprez. W związku z tym dostajemy dziesiątki maili dotyczące porad jak przyklejać sztuczne rzęsy.

Oto fragment jednego z nich:

Cześć, mam na imię Ela. Ostatnio kupiłam sztuczne rzęsy (takie całe, dość spore) i chciałabym nauczyć się je naklejać, ale zupełnie nie wiem, od czego zacząć. Pomóżcie, proszę.

Na reklamach tuszów do rzęs wszystkie modelki mają zniewalające spojrzenie. Z powodu kampanii z udziałem Penelope Cruz dla L’Oreal zrobiła się nawet mała wojna – od tamtej pory drobnym druczkiem przeczytać można, że aktorka reklamując kosmetyk ma na sobie sztuczne rzęsy.

Tak więc jeśli chcemy mieć naprawdę spektakularny, gwiazdorski makijaż oka, sztuczne rzęsy są niemal nieodzowne.

Jak je nakładać?

Jeśli wybierzesz rzęsy w pojedynczym kawałku, musisz je najpierw zmierzyć i przyciąć tak, aby długość była odpowiednia. Następnie krawędź smarujemy klejem – zazwyczaj jest on umieszczony w ostro zakończonej tubce, która pozwala go aplikować bardzo precyzyjnie. Na jednym z filmików poniżej makijażysta używa do tego celu… patyczka z drzewa pomarańczowego, który standardowo stosowany jest do odsuwania skórek.

Posmarowane klejem rzęsy przyklejamy do powieki i używając palców wskazujących prawej i lewej ręki dociskamy lekko przez ok. 10 sekund do wewnętrznego i zewnętrznego kącika oka.

Aby sztuczne rzęsy „zmieszały się” z naszymi naturalnymi, musimy pociągnąć powiekę warstwą eyelinera (ukryje nierówności i brzeg sztucznych rzęs), a następnie umalować je warstwą mascary.

Na koniec najważniejsze: przyklejanie sztucznych rzęs to tak naprawdę dość trudna sztuka i wiele kobiet ma z tym problemy. Warto poćwiczyć wcześniej, byśmy nie wpadły w panikę tuż przed imprezą.

To tylko krótkie przypomnienie. Wyczerpujące informacje na temat sztucznych rzęs znajdziecie w naszym artykule z marca. Jakie są ich rodzaje, jak przyklejać kępki, jak je zmywać. Od A do Z.

&nbsp