Pędzle są niezbędnym elementem do wykonania pięknego makijażu. Aby służyły nam przez długi czas należy o nie odpowiednio dbać. Nasza skóra wytwarza sebum, znajdują się na niej przeróżne bakterie, kurz i zanieczyszczenia. Nakładając kosmetyk pędzlem, przenosimy na niego łój i nieczystości, które później przy kolejnej aplikacji produktu ponownie trafiają na skórę. Korzystanie z niewyczyszczonych pędzli skutkuje najczęściej powstawaniem różnych zmian skórnych, podrażnień i wyprysków, dlatego ich pielęgnacja jest istotnym elementem w codziennym makijażu.

WOW! Dorota Gardias maluje się sama. Zobaczcie PIĘKNE makijaże w jej wykonaniu

Jak często czyścić pędzle do makijażu?

Ze szczególną uwagą należy myć pędzle do nakładania produktów mokrych — podkładu, korektora i pudru. Mają one bowiem bezpośredni kontakt ze skórą naszej twarzy. W przypadku tych, którymi nakładamy produkty mokre: podkład, korektor, czy krem BB, konieczne jest codzienne mycie. W pozostałościach tego typu produktów bakterie rozwijają się najszybciej, co więcej po jednym użyciu płynny kosmetyk zasycha, sklejając włosie i uniemożliwiając ponowną aplikację. Dotyczy to również naszych cudownych gąbeczek do podkładu używanych na mokro. Pędzle do nakładania produktów sypkich – pudrów, bronzerów, czy cieni możemy czyścić rzadziej, jednak nie mniej niż 3-4 razy w miesiącu.

Czym czyścić akcesoria do makijażu?

Jednym z najbardziej popularnych wśród kobiet sposobów na mycie pędzli jest szare mydło, które odpowiednio domywa kosmetyki z pędzli. Sprawdza się ono zarówno przy naturalnym jak i syntetycznym włosiu. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się specjalistyczne preparaty przeznaczone do czyszczenia pędzli. Marka Real Techniques posiada w swojej ofercie również specjalnie opracowany płyn, który skutecznie usuwa wszelkie pozostałości kosmetyków i czyści włosie bez wysuszania. Co więcej, produkt nie zawiera alkoholu, jest testowany dermatologicznie i przyjazny dla skóry.

Neonowe inspiracje makijażowe. Najmodniejsze odcienie na wiosnę 2020

Czyszczenie krok po kroku

  1. Namocz włosie pędzla i cudowną gąbeczkę, wkładając je do miseczki z wodą lub z wybranym preparatem do czyszczenia (płyn do mycia pędzli Real Techniques lub szare mydło) i pozostaw na 15-30 min celem odmoczenia. Pędzle w taki sposób mają szansę samoistnie się oczyścić, bez zbędnych uszkodzeń. Pamiętaj, aby nie zamoczyć trzonku, gdyż może to skutkować rozklejeniem się pędzla.
  2. Pocieraj włosie lub gąbeczkę ze szczególną ostrożnością aż z pędzla/gąbeczki zacznie wyciekać zabarwiona piana, a następnie delikatnie spłukuj ciepłą wodą. Czynność należy powtarzać do momentu, w którym woda będzie bezbarwna. Zawartość wody z gąbeczki wyciskaj, aż nie będzie nasiąknięta wodą.
  3. Po umyciu dodatkowo możemy zdezynfekować włosie pędzla środkiem dezynfekującym w sprayu. Wystarczy, że spsikasz go a następnie delikatnie wytrzesz ręcznikiem papierowym.
  4. Po otarciu pędzli i gąbeczki, połóż je na ręczniku. W ten sposób będą one schły naturalnie, jednocześnie zachowując swój kształt. Nigdy nie susz pędzli na kaloryferze, na bezpośrednim słońcu, ani suszarką – w ten sposób możesz napuszyć włosie i doprowadzić do jego uszkodzenia.

Micro-Concealing: miłośniczki minimalizmu w makijażu będą zachwycone

Niekiedy niewyczyszczone pędzle powodują na naszej skórze zanieczyszczenia, kaszki, wypryski. To właśnie przez nie nasza cera cierpi. Warto dbać o higienę narzędzi do makijażu, nie tylko w tym trudnym czasie, ale zawsze.

Szampon do mycia pędzli Real Techniques – cena: 32 PLN (dostępność: cocopanda.pl)

Cudowna gąbeczka do makijażu Real Techniques – cena: 32,99 PLN

Pędzel do rozświetlacza Real Techniques – cena 33,99 PLN

Pędzle Instapop! Do błyskawicznej aplikacji pudru Real Techniques – cena: 54,99 PLN

Wszystkie produkty znajdziecie w oficjalnym sklepie internetowym:  www.real-techniques.pl  oraz w sieci Rossmann.