Utrzymanie świeżej i promiennej skóry zaczyna być kłopotliwe gdzieś koło godziny 15. Podkład, który rano wyglądał świetnie, dając efekt gładkiej skóry, zaczyna niebezpiecznie znikać. Widząc co się dzieje zazwyczaj szybko chwytamy za puder albo korektor.

Tak było do tej pory, ale ta sztuczka jest o wiele skuteczniejsza, i przede wszystkim, nie obciąży zanadto skóry, która i tak już zmęczona po całym dniu, musi znieść kolejną dawkę zapychających kosmetyków.

NIE MA CHŁOPAKA, BO BOI SIĘ ZMYĆ MAKIJAŻ. WIEMY, CO POD NIM UKRYWA

Ten prosty trik zdradziła makijażystka Kendall Jenner Mary Phillips. Kobieta wyjaśniła w jaki sposób szybko odświeżyć wygląd – zamiast pudru czy podkładu musisz mieć przy sobie odrobinę kremu nawilżającego. Nakładam krem na dłoń, biorę puszysty pędzel i rozsmarowuje kosmetyk na całej twarzy . Chodzi o dodatkową dawkę nawilżenia skóry i odświeżenie formuły podkładu.

Makijażysta często stosuje ten trik, a sam krem nawilżający ma u niej jeszcze jedno zastosowanie. Jak sama przyznaje Często stosuje go zamiast rozświetlacza. To daje efekt naprawdę naturalnego blasku.

JEŚLI WĄTPISZ W MOC MAKIJAŻU, SPÓJRZ NA TE ZDJĘCIA!