„Nos”, czyli twórca zapachów Chanel, Jacques Polge stworzył właśnie nowe dzieło. Autor takich perfumiarskich przebojów jak Allure poszerzył chanelowską kolekcję Les Exclusifs o zapach Beige.

– Nuty Beige składają się z głogu, frezji i plumerii z przebłyskiem miodu. To zniewalające połączenie białych płatków i żółtego złota. To okazały biały kwiat. W Chanel nigdy nie komponujemy zapachów od początku do końca według tradycyjnych zasad. Głóg jest zazwyczaj nutą końcową, ale w Beige jest to nuta początkowa, która kończy się pudrową miękkością – powiedział Polge o swoim dziele w rozmowie z Vanity Fair.

– Ten zapach jest odnowieniem przeszłości – ciągnie mistrz. – Mademoiselle [Coco Chanel] miała zapach zwany Beige de Chanel, wprowadzony w 1940 r. Dawno już nie używano nuty głogu przy tworzeniu zapachu. To coś z przeszłości, co wchodzi w życie w sposób nowoczesny. (…) Tak więc dla mnie Beige jest zapachem współczesnym, który łączy się z przeszłością. Moja wizja beżowego została ucieleśniona poprzez głóg połączony z miodem.

Do jakiej kobiety pasuje Beige?

– Beż to dla Chanel ważny kolor. Kobieta w stylu Chanel podąża za modą, ale szuka czegoś, co nigdy nie przestaje być stylowe.

Chanel Beige de Chanel
Nieco przeszłości – zapach Mademoiselle: Beige de Chanel z 1940 r.

Beige Chanel
Nowa, współczesna wersja: Beige