Oczy są elementem twarzy, na który natychmiast zwracamy uwagę rozmawiając z drugą osobą. To w nich odbijają się emocje. Ze spojrzenia możemy odczytać wiele informacji. Oczy przekazują naszą radość, strach, obawy, smutek czy miłość. Można z nich odebrać niewerbalny przekaz, który niejednokrotnie wyraża więcej niż słowa.

Podobnie jak inne części ciała również oczy również odznaczają się różnorodnością. W zależności od typu urody mogą mieć różny kształt, wielkość oraz kolor. A wszystkie te cechy mogą być bardzo przydatne podczas tworzenia makijażu.

Dobranie odpowiednich kolorów oraz technik makijażu pozwala podkreślić unikalne cechy i zaakcentować kształt oczu.

Jak nosić bordowe cienie do powiek? Najpiękniejsze pomysły na wyrazisty makijaż z wykorzystaniem „trudnego” koloru

Kształt oczu: jak go określić?

Istnieje kilka podstawowych kształtów. Możesz łatwo sprawdzić, który z nich pasuje do Twoich oczu. Wystarczy, że przeczytasz poniższe opisy, a następnie przyjrzysz się swojemu odbiciu w lustrze.

  • Okrągłe oczy: Jedną z głównych cech jest to, że zmarszczki zawsze będą wyraźnie widoczne, a oczy wyglądają na bardziej otwarte. Innym prostym sposobem, aby sprawdzić, czy masz okrągłe oczy jest zauważenie białej linii białka nad lub pod tęczkówą – jeśli ją widzisz masz okrągłe oczy.

Makijaż dla okrągłych oczu: Gdy chcesz podkreślić okrągłe oczy, trzymaj się neutralnej palety kolorów. To świetny pomysł, aby naprawdę uwydatnić ich piękny kształt. W miejscu załamania powieki możesz użyć ciemniejszych cieni do powiek, zaś podczas tuszowania – skup się na górnej linii rzęs.

  • Monolityczne oczy: to bardzo charakterystyczny kształt, który łatwo określić. Jeśli nie widzisz zmarszczki pomiędzy powieką a skórą pod brwiami to znaczy, że masz monolityczne oczy. W tym przypadku powieka ma również bardziej płaski kształt.

Wskazówki makijażowe dla monolitycznych oczu: Zdefiniować monolityczne oczy pomoże podkreślenie ich czarnym eyelinerem. Możesz delikatnie go rozetrzeć, gdy dojdziesz do zewnętrznych krawędzi. Upewnij się także, że brwi są wygięte w łuk, aby jeszcze bardziej podkreślić ten wyjątkowy kształt oka.

  • Migdałowe oczy: dolne i górne części tęczówki są ukryte pod powieką (nie widać białka oczu). W tym przypadku zewnętrzne kąciki oczu są delikatnie skierowane ku górze.

Makijaż dla oczu w kształcie migdałów: postaw na podkręcone rzęsy. Ten oryginalny kształt dobrze współgra z klasycznym smoky eye.

  • Oczy Przygnębione/Opuszczone w dół: zewnętrzne kąciki oczu kierują się w dół.

Triki makijażowe dla oczu opuszczonych w dół: w tym przypadku świetnie sprawdzą się jasne kolory z delikatnymi rozświetlającymi drobinkami. Jeśli używasz kredki – pamiętaj o miękkim wykończeniu, szczególnie na dolnej linii rzęs.

  • Podniesione/odwrócone oczy: tutaj kąciki oczu wyraźnie kierują się ku górze.

Makijażowe wskazówki dla podniesionych oczu: sposobem na to, by podkreślić ten kształt oczu jest sięgnięcie po eyeliner i pociągnięcie końcówki czarnej kreski ku górze. Skrzydlaty kształt pięknie zdefiniuje oko.