Nie zachęcamy nikogo do noszenia przy sobie całej zawartości kosmetyczki, ale skoro kobieca torebka i tak jest wielka i przepastna, można rozważyć dorzucenie paru drobiazgów, jeśli nasz makijaż ma przetrwać dzień w stanie zbliżonym do tego tuż po zakończeniu jego wykonywania.

Co zatem warto mieć przy sobie i jak zabrać się do poprawek?

Pozbądź się niedoskonałości

Przede wszystkim na samym początku musisz „wyczyścić” swój makijaż – oznacza to, że np. pozbędziesz się odbitego tuszu, jego okruszków czy wszelkich innych nierówności koloru.

A do tego przyda się np. płyn micelarny lub patyczki kosmetyczne.

Rozpocznij korekty

W ruch niech pójdzie korektor, ewentualnie podkład, jeśli ten nałożony rano starł się nierówno. Jeśli rano dokładnie zaaplikujesz trwały podkład, nie powinien wymagać dużych poprawek (zakładając, że w ciągu dnia nie robisz niczego ekstremalnego). Najszybszy jest korektor w sztyfcie, jednak zdecydowanie najdokładniejszy efekt da korektor kremowy.

Puder stosuj bardzo oszczędnie. Jeśli Twoja twarz bardzo się przetłuszcza, powinnaś mieć przy sobie bibułki absorbujące sebum i to ich używać przede wszystkim. Dlaczego? Dlatego, że puder nakładany na wyprodukowaną przez skórę warstwę sebum tworzy „skorupę”, która skutecznie potrafi zablokować pory.

CZYTAJ DALEJ…

Jak odświeżyć i poprawić makijaż w ciągu dnia?

Jeśli Twoja skóra bardzo się przetłuszcza, być może najlepszym wyjściem będzie zmycie makijażu i ponowna aplikacja? W takich sytuacjach najwygodniejszy okaże się podkład w kompakcie, który możemy szybko i precyzyjnie nałożyć. Niestety, wówczas rzeczy takie jak konturowanie czy róż należy również powtórzyć, dlatego w przypadku mocno przetłuszczających się skór, które wymagają wielu gruntownych poprawek w ciągu dnia, dobrze jest ograniczyć ilość kosmetyków do minimum. Płyn micelarny, lekki krem matujący, podkład lub krem tonujący, jeśli nie mamy problemu z przebarwieniami. Na policzkach odrobina różu.

Na końcu popraw usta

Popularne błyszczyki są najmniej trwałe. Oczywiście najprościej nakłada się te w neutralnym odcieniu, półprzejrzyste. Jedna warstwa koloru i twarz prezentuje się zupełnie inaczej.

Czerwone usta i każdy inny, ciemny odcień, wymagają sporej dyscypliny. Kontroluj swój makijaż, bo bardzo przykuwa uwagę i każda niedoskonałość widoczna jest szczególnie dokładnie.

Zanim przystąpisz do poprawek ust, pozbądź się resztek starego koloru. Usuń go mokrą chusteczką, wklep nawilżający balsam. Błyszczyk możesz nakładać od razu, w wypadku kryjącej szminki najpierw pokryj wargi niewielką warstwą koloru.

Jak odświeżyć i poprawić makijaż w ciągu dnia?

Revlon – korektor Colorstay
Cena: ok. 15 zł
KUP TUTAJ

Marion – bibułki matujące
Cena: ok. 8 zł
KUP TUTAJ

Marion – chusteczki do demakijażu
Cena: ok. 4 zł
KUP TUTAJ

NYC – puder transparentny
Cena: ok. 9,50 zł
KUP TUTAJ

Bioderma – Sensibio płyn micelarny
Cena: od 27 zł
KUP TUTAJ

Avene Couvrance – podkład w kompakcie
Cena: 79 zł
KUP TUTAJ