Tak jak obiecywaliśmy – dzisiaj druga część makijażu brązującego. O tym, jak posługiwać się pudrem brązującym, dowiecie się tutaj.

Kremowe bronzery to kosmetyki dość popularne, przede wszystkim dlatego, że świetnie nadają się również dla suchej skóry.

Bywają jednak nieraz trudniejsze w aplikacji, niż ich pudrowe odpowiedniki.

O czym należy pamiętać przed zastosowaniem brązującego żelu? Skóra twarzy powinna być dobrze złuszczona i delikatnie nawilżona; na twarzy i szyi nie powinnyśmy mieć żadnej biżuterii. Jeśli nosisz grzywkę, podepnij ją, odsłaniając czoło, a włosy zbierz elastyczną opaską.

Możemy zaczynać.

Jak nakładać bronzer w kremie? Możesz to zrobić za pomocą gąbeczki lub palców – palce dobre są do tego, by „wtopić” kosmetyk w skórę, gąbeczka przyda się do wyrównywania koloru i rozcierania go.

Odrobinę kosmetyku nałóż na palce i rozetrzyj, aby podnieść jego temperaturę – wtedy lepiej się nakłada.

Zacznij od wklepania niewielkiej ilości kosmetyku na najbardziej wystające partie policzków i rozetrzyj go kolistymi ruchami – to samo zrób z czołem, brodą i nosem. Pamiętaj, aby kolor nakładać powoli i dokładnie, dobrze go rozcierając. Na koniec wyrównaj kolor na żuchwie, szyi i dekolcie, jeśli będzie on odsłonięty. Możesz to zrobić masując skórę gąbeczką z resztką kosmetyku wykorzystanego do makijażu twarzy.

Sztuczka: Jeśli chcesz, by dekolt wydał się pełniejszy, odrobinę bronzera rozetrzyj w zagłębieniu pomiędzy piersiami, środek muskając pudrem rozświetlającym – tak robią m.in. makijażyści na pokazach Victoria’s Secret.

Kilka ważnych rad na koniec:

– Pamiętaj – bronzer to nie samoopalacz, chociaż są kosmetyki, które łączą oba działania.

– Nigdy nie wybieraj koloru „na oko”. Nigdy nie wiesz, jak będzie wyglądał po roztarciu na Twoim policzku. Zawsze przetestuj odrobinę np. na szyi.

– Jeśli masz nierówną skórę, unikaj produktów z błyszczącymi opiłkami. Wbrew pozorom częściej podkreślają rozszerzone pory. Szukaj raczej kosmetyku z dodatkami rozpraszającymi, a nie tylko odbijającymi światło (najczęściej nie są widoczne).

– Bronzer nie powinien mieć gęstej konsystencji – w końcu nakładasz go na krem. Szukaj jak najlżejszej wersji.

– Jeśli używasz bronzera, reszta makijażu powinna być prosta i skromna, w naturalnych kolorach.

– Lepiej nałożyć za mało, niż przesadzić. Nakładając kolor warstwowo dobrze jest nieraz zatrzymać się w pół drogi, by uniknąć „brudnego” efektu.

– Kolor powinien być maksymalnie 2-3 tony ciemniejszy od Twojego naturalnego odcienia.

– Unikaj pomarańczowych odcieni – one wyglądają dobrze jedynie na śródziemnomorskim i latynoskim typie urody.

– Po umalowaniu się nie dotykaj twarzy palcami, musisz się też pilnować, by nie robić tego w ciągu dnia – bronzer może się odbijać na palcach zostawiając na buzi nieładne, blade plamy i pobrudzić Ci ręce.

Żele brązujące