Pełny makijaż oczu musi uwzględniać kilka elementów – zdecydowanie jest nim tusz do rzęs, czasem eyeliner lub czarna kredka i oczywiście cienie do powiek. Szczególnie wiosną, kiedy pojawia się wiele nowych inspiracji (m.in. szylkretowy makijaż , niedopasowane cienie i symfonia beżu ) paletka cieni odgrywa w nich główną rolę. Ale przy tak wielu formułach i zróżnicowanej pigmentacji czasem można poczuć się przytłoczonym próbując osiągnąć zadowalający efekt.

Przy pomocy kilku wskazówek od profesjonalnych wizażystów cała zabawa z nakładaniem cieni nie musi być wcale aż tak trudna. Niezależnie od tego, czy preferujesz pędzle, gąbeczki, czy może wolisz aplikowanie kosmetyku palcem – tych kilka wskazówek ułatwi Ci zadanie.

ZOBACZ TEŻ: MASEŁKOWATA SKÓRA ZOSTANIE NAJGORĘTSZYM TRENDEM W MAKIJAŻU

Pędzelek

Stosowanie pędzli do nakładania cienie początkowo może trochę onieśmielać, ale to jeden z najskuteczniejszych sposobów na roztarcie i staranne blendowanie. Każdy rodzaj pędzelka jest specjalnie zaprojektowany w taki sposób, by maksymalnie ułatwić zadanie.

Najważniejsze jest tu mieszanie cieni, by wyglądały gładko i ładnie wtopiły się w powiekę. Wykonując okrągłe ruchy średniej wielkości płaskim pędzelkiem równomiernie rozprowadzisz cienie po całej powiece.

A jeśli korzystasz ze specjalnie wyprofilowanego pędzla, mieszaj cienie na zgięciu powieki wykonując okrężne ruchy.

Mały, okrągły pędzelek w delikatny kształt szpicu sprawdzi się do nałożenia jasnych cieni w wewnętrznym kąciku oczu lub roztarcia ciemnej kredki wzdłuż linii rzęs.

Gąbeczka

To przedmiot, który często dołączany jest do opakowania cieni do powiek. Mały aplikator zakończony miękką gąbeczką możne dać bardzo zadowalający efekt, jeśli chcesz aby makijaż był stworzony przy pomocy jednego koloru cienia. Do łączenia różnych odcieni lepiej sprawdzą się jednak pędzle. Ale mały aplikator zawsze warto trzymać w torebce, ponieważ świetnie nadaje się do drobnych poprawek w ciągu dnia.

ZOBACZ TEŻ: ZDJĘCIE, KTÓRE POKAZUJE JAK MOŻE ZMIENIĆ SIĘ MAKIJAŻ DODAJĄC JEDEN KOSMETYK

Palce

Pierwszą zasadą jest dokładne oczyszczenie dłoni, tak by bakterie, które znajdują się na palcach nie przedostały się do delikatnego obszaru wokół oczu. Samo nakładanie cieni za pomocą palców najlepiej sprawdzi się przy miękkich, kremowych formułach. Staraj się robić to delikatnie, nie pocierając zbyt mocno skóry na powiekach.

Co Wy na to?