Wystarczy przecież przyłożyć szczoteczkę i przeciągnąć nią włoski kilkukrotnie. I faktycznie, nie ma tu większej filozofii. Jeśli jednak chcesz osiągnąć spektakularny, a nie ledwo poprawny efekt, musisz poznać kilka trików. Jak pomalować rzęsy, aby nadać swojemu spojrzeniu głębi i tajemniczości? Poznaj wskazówki wizażystów!

Po pierwsze, dobry tusz!

Jeśli nie masz dobrego tuszu do rzęs, nie pomogą Ci żadne makijażowe triki. Sięgnij po produkt o działaniu pogrubiającym i wydłużającym – dzięki temu mocno zaakcentujesz oko i pogłębisz spojrzenie. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na tym, aby wyglądać nienagannie, niezależnie od pory dnia, sięgnij po trwały, wodoodporny kosmetyk. Przykładem tuszu do rzęs, dzięki któremu osiągniesz fenomenalny efekt, jest Maybelline Sky High. Maybelline Sky High ma szczoteczkę w formie wieży, która pozwala dokładnie wytuszować rzęsy. Poza tym jego formuła wyróżnia się drobinkami włókien, dzięki którym efekt pogrubienia i wydłużenia jest jeszcze bardziej widoczny.

Jak prawidłowo malować rzęsy krok po kroku? 

  1. W pierwszej kolejności należy odtłuścić rzęsy i usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, które zebrały się na ich powierzchni wtedy, kiedy spałaś. Niedokładnie wykonany demakijaż to częsty powód sklejania się rzęs. Makijaż rozpuścisz albo olejkiem, albo specjalnym płynem do demakijażu. Jeśli używasz wacika, nie trzyj nim powiek, tylko dociskaj go delikatnie przez kilkanaście sekund. W drugim kroku umyj twarz żelem. Pamiętaj, aby nie pocierać rzęs ani nie zaciskać mocno powiek. Mycie twarzy łagodnym żelem należy powtórzyć także rano.
  2. Jeśli używasz zalotki, sięgnij po nią na tym etapie. Dzięki niej delikatnie podkręcisz rzęsy. Najlepszy i trwalszy efekt uzyskasz, jeżeli przed użyciem zalotki, delikatnie ją podgrzejesz. Wystarczy skierować na nią strumień gorącego powietrza z suszarki.
  3. Jeżeli chcesz, aby Twoje rzęsy wyglądały na grubsze niż są w rzeczywistości, przed malowaniem możesz je oprószyć odrobiną transparentnego pudru.
  4. Zanim zaczniesz tuszować rzęsy, oczyść szczoteczkę z nadmiaru produktu za pomocą chusteczki lub ręcznika papierowego. Zapobiegnie to sklejaniu rzęs.
  5. Następnie przyłóż szczoteczkę u nasady tak, aby jej włosie wniknęły między rzęsy. Wykonuj zygzakowate ruchy, kierując się do góry. Dzięki temu tusz równomiernie pokryje włoski.
  6. Jeśli rzęsy się posklejały, rozczesz je specjalnym grzebykiem – nie czekaj, aż tusz zaschnie.
  7. Rzęsy w kącikach oraz po zewnętrznej stronie powieki pomalujesz, ustawiając szczoteczkę pionowo, prostopadle do rzęs.
  8. Teraz pora na dolną linię rzęs. Pomaluj 3/4 ich długości. Jeśli przy tej czynności zdarza Ci się brudzić skórę tuszem, pod rzęsy podłóż chusteczkę higieniczną
  9. Jeżeli zależy Ci na efekcie maksymalnie pogrubionych rzęs, poczekaj, aż pierwsza warstwa tuszu wyschnie, a następnie nałóż drugą.

Malowanie rzęs – najczęstsze błędy

Jak pewnie zauważyłaś, jeśli chcesz osiągnąć efekt sztucznych rzęs, powinnaś trzymać się kilku reguł. Musisz uważać również na pewne częste pomyłki i błędy.

Po pierwsze, pamiętaj, aby nie wtłaczać powietrza do opakowania z tuszem, inaczej szybko wyschnie. Niektóre panie poruszają energicznie szczoteczką w górę i w dół – tak, aby dokładnie pokryła się ona produktem. Niestety, jedyny efekt, na jaki możesz liczyć, to szybkie wysychanie tuszu. Jeżeli chcesz nabrać więcej kosmetyku, wsadź delikatnie szczoteczkę do środka, a następnie obróć nią kilka razy w prawo i w lewo.

Po drugie, mimo iż większość tuszy do rzęs ma trwałość od 6 do 12 miesięcy od otwarcia, należy wymieniać je częściej. Jeżeli malujesz się codziennie, wymieniaj tusze po maksymalnie 3 miesiącach. Niektórzy dermatolodzy mówią nawet o 1 miesiącu! Dzięki temu nie ryzykujesz, że w opakowaniu zdążą namnożyć się bakterie.

Malowanie rzęs to sztuka, którą jednak warto opanować. Dzięki odpowiednim technikom malowania Twoje oko będzie jeszcze bardziej zalotne, a spojrzenie głębsze. Zastosuj nasze wskazówki i odkryj, jak gęste i długie mogą być Twoje rzęsy!

 

Artykuł partnera