Konturowanie twarzy to sposób na to, by za pomocą kosmetyków modelować rysy twarzy. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą techniką makijażu, czy wykorzystujesz ją na co dzień, najważniejszym etapem jest dobranie odpowiedniej palety kolorystycznej, która pasuje do Twojego odcienia skóry. Sprawdź krótki przewodnik.

Konturowanie twarzy a odcień bronzera

Jeśli potrzebujesz podstawowego kursu dotyczącego konturowania, skup się na doborze odpowiednich kosmetyków. W ten sposób przyciemnisz obszary twarzy, które chcesz najbardziej wyszczuplić, zachowując przy tym naturalny i subtelny efekt. Najczęstsze obszary do konturowania to: kości policzkowe, nos, żuchwa, czoło oraz podbródek.

Wybór koloru bronzera jest kluczowy przy konturowaniu. Dobrym sposobem jest zwrócenie uwagi na odcień podkładu i dobór bronzera, który jest o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy. Warto też wziąć pod uwagę karnację skóry. Jeśli jest ona jasna lub pośrednia pomyśl o neutralnych, chłodnych odcieniach bronzera z odrobiną szarości.

Z kolei jeśli Twoja skóra wpada w oliwkowe, cieplejsze tonacje, wybierz brzoskwiniowe bronzy, dzięki którym uwydatnisz efekt skóry muśniętej słońcem. Bardzo ważne jest odnalezienie balansu, ponieważ zbyt chłodne kolory mogą spowodować, że twarz wygląda na zmęczoną, a przy wyborze ciepłej kolorystyki trzeba pamiętać o pułapce tego, że twarz będzie zbyt pomarańczowa, co spowoduje, że efekt będzie przerysowany i sztuczny.

Pamiętaj też o podstawowej zasadzie – bronzer ma za zadanie wyszczuplić i ukryć pewne obszary twarzy, zaś rozświetlacz stosuje się po to, aby je podkreślić i uwydatnić.

Konturowanie twarzy – wybór pędzli

Bez względu na to, jaki makijaż chcesz stworzyć, używanie odpowiednich pędzli pomoże Ci uzyskać najlepszy efekt i pomogą bezproblemowo nakładać produkty. Puszyste pędzle zdadzą egzamin i sprawią, że makijaż będzie wyglądał naturalnie. Dzięki nim uzyskasz miękki i rozmyty efekt, bez widocznych przejść i nieestetycznych plam.

Jeśli jednak zależy Ci na bardziej wyrazistym efekcie konturowania, wypróbuj mniejszy pędzel z gęstszym włosiem. Zanim rozpoczniesz nakładanie bronzera pomyśl o wszystkich obszarach twarzy, na które pada słońce. Nie zapomnij też o skroniach i czole.

Róż do policzków może sprawić, że cera będzie wyglądała na wypoczętą, młodszą i zdrową. Po zaaplikowaniu podkładu i korektora, nałożeniu bronzera i odrobiny rozświetlacza – ten aplikujemy na nos, łuk kupidyna, czoło i brodę, nanieś odrobinę różu na policzki (ich najbardziej wypukłą część). A jeśli chcesz uzyskać drobne poprawki, możesz użyć pędzla do podkładu z niewielką ilością produktu, dzięki temu złagodzisz kontur.

I najważniejsze – baw się dobrze. Pamiętaj, że im więcej ćwiczysz, tym szybciej zorientujesz się co działa i sprawdza się na Twojej skórze, a z czego lepiej zrezygnować. Eksperymentuj z różnymi formułami kosmetyków i odcieniami, dzięki temu znajdziesz produkty, które odpowiadają Ci najbardziej.