O Beyonce często mówi się, że jest przestylizowana, ale makijaż ma zawsze perfekcyjny. Gwiazda w swojej karierze korzystała z usług kilku makijażystów, ale od około dwóch lat przed niemal każdym publicznym wystąpieniem jej twarzą zajmuje się Jackie Gomez.

Pochodząca z Republiki Kolumbii Gomez do swoich znanych klientek oprócz Beyonce może też zaliczyć: Jennifer Lopez, Ciarę, Kelly Rowland czy Zoe Saldanę. Gomez często pracuje też z siostrą Beyonce, Solange.

Zapracowana wizażystka słynie ze swoich znakomitych interpretacji makijażu typu smoky eye, w razie nagłej potrzeby potrafi też wykonać błyskawiczny makijaż – na przykład przed nieplanowanym wystąpieniem.

Co, według Gomez, potrzebne jest do uzyskania doskonałego makijażu? Makijażystka podkreśla, że podstawową sprawą są oczy:

– Oczy są zwierciadłem duszy i to je właśnie powinno się podkreślać w pierwszej kolejności. Każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej jeden cień dobrany do jej typu urody oraz eyeliner, bo za pomocą tego kosmetyku można wykreować niesamowite efekty specjalne. Tutaj nie ma jakiejś złotej wskazówki, trzeba po prostu ćwiczyć, malować się jak najczęściej, aby dojść do perfekcji.

Kobiety często nie doceniają różu do policzków, a to wielki błąd, bo ten kosmetyk nadaje twarzy życia, konturuje ją i sprawia, że wyglądamy na bardziej wypoczęte i promienne. Najlepszy róż to taki, który ma delikatne właściwości rozświetlające, ale nie błyszczy się za mocno.

Jackie podkreśla, że najbardziej lubi zestawienie: róż w brzoskwiniowym odcieniu i bronzer. Inne rady? Rzęsy powinny być przynajmniej o dwa-trzy tony ciemniejsze od brwi. Brwi powinny być zawsze uporządkowane, bo zaniedbane zrujnują nawet najbardziej staranny makijaż oka.

Jakich kosmetyków Jackie używa najczęściej podczas wykonywania makijażu dla swoich klientek? Do ulubionych marek zalicza: Nars, Smashbox, Korres, MakeUp Forever, MAC, Stila, Illamasqua oraz Dior.

Jej ulubiony bronzer to Park Avenue Princess marki Tarte, niezastąpionym różem do policzków jest Orgasm od NARS. Sztuczne rzęsy, które prezentuje Beyonce to zawsze produkt MAC-a, ulubiony produkt do ust to balsam Guava Lip Butter od Korres. Co jeszcze? Jeśli chodzi o podkłady, to Jackie poleca serię HD Foundation od MakeUp Forever, czarna kredka do oczu – tylko Onyx marki Stila. Najlepsze korektory i cienie do powiek zdaniem Gomez oferuje marka Smashbox, a jeśli chodzi o szminki i błyszczyki, to wizażystka docenia trwałość i wybór kolorów oferowany przez markę MAC.

Zobaczcie kilka prac z portfolio Jackie Gomez. Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony makijażystki.

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez

Portfolio Jackie Gomez