Konturowanie to sztuka. Mistrzowie makijażu mogą w ciągu kilku sekund stworzyć iluzję wyrzeźbionych kości policzkowych i linii szczęki. Jednak nowicjusze mogą mieć kłopot z wykonaniem niewidocznego podkreślającego makijażu.

Chociaż w sieci pojawiało się wiele trików, które obiecywały zapewnienie niewidocznego makijażu, wszystkie wymagały pewnego rodzaju biegłości w obsłudze kosmetyków i narzędzi do ich aplikowana. „Użyj klasycznej końcówkę aplikacyjną „3” i aplikuj ciemniejszy odcień na górnej części skroni, pod kośćmi policzkowymi i wzdłuż żuchwy w kształcie cyfry trzy”. W teorii to działało. W rzeczywistości często powodowało bałagan.

„Tęczowe konturowanie” hitem TikToka. Na jego rzecz dziewczyny rezygnują z podkładu

Niektórzy influencerzy rekomendowali użycie taśmy do mapowania obszarów światła i cienia, a także dziwaczne techniki kropkowania, które wymagały wielu godzin aplikacji i umiejętności. Jeden z ostatnich hitów na tiktoku jest film, który stał się popularny w mgnieniu oka, ponieważ prawdopodobnie jest najlepszym i najprostszym samouczkiem dotyczącym konturowania, jaki kiedykolwiek widzieliście.

Pierwotnie opublikowana przez Megan Lavallie, technika skupia się na jednym konkretnym miejscu na policzku, które wzmacnia kości policzkowe bez pozostawiania żadnych charakterystycznych smug. Zresztą sami zobaczcie i oceńcie.

@meganlavallie

sometimes a straight line from your ear can look a little intense #contourhacks #contour #makeup

♬ Elevator Music – Bohoman

Netflix z nowym polskim serialem. Pokaże mitologię słowiańską i nasze rodzime legendy

Sonda

Konturowanie twarzy

Czy podczas codziennego makijażu, masz czas na konturowanie twarzy?