Wielki wpływ na kształtowanie trendów mają gwiazdy światowego kina. Ich wielkie role filmowe często są największą inspiracją dla stylistów. A skoro lata 90. wracają do nas w modzie i makijażu, warto przypomnieć sobie kilka postaci z kultowych już dziś produkcji filmowych.

Ich makijaże, fryzury i styl przetrwały próbę czasu i nadal jest obecny w kolejnych trendach wyznaczanych przez największych stylistów.

ZASTOSUJ KOREKTOR W TYM MIEJSCU. MAKIJAŻ WYGLĄDA O NIEBO LEPIEJ

Pretty Woman

Julia Roberts to prawdziwa ikona kina, a jedną z jej najsłynniejszych ról jest Vivian Ward z filmu Pretty Woman . Swobodny wygląd, rumieniec i brwi – wszystko razem tworzy obraz prawdziwych lat 90.

Pulp Fiction

Czarny bob z prostą grzywką i czerwona szminka – to jej najbardziej charakterystyczne cechy. Mia z Pulp Fiction to postać, która do dziś ma wiele wiernych fanek i naśladowczyń. Wystarczy policzyć ile gwiazd w ostatnim czasie zdecydowało się na mocne cięcie. A co do czerwonej szminki – to zawsze dobry wybór.

ROZŚWIETLACZ W SZTYFCIE. JAK GO NAKŁADAĆ?

Top Gun

Kolejną ikoną jest Charlie z Top Gun. Co prawda sam film powstał pod koniec lat 80. ale fryzura jednej z głównych bohaterek wciąż była popularna w następnej dekadzie. Tak też jest do dziś – burza blond loków to propozycja, która nigdy nie wyjdzie z mody.