Huda Kattan to prawdziwa mistrzyni wizażu. I chociaż na zdjęciach zawsze prezentuje się pięknie, to po zmyciu makijażu wygląda… cóż, jak większość z nas po zdjęciu makijażu. 37-letnia gwiazda instagrama wie też doskonale, że źle podkreślone oczy mogą je skutecznie pomniejszać. W związku z tym celebrytka wypuściła filmik, na którym pokazuje, jak w 6 krokach umiejętnie powiększyć sobie oczy. Będziesz zachwycona!

ZOBACZ TEŻ: HUDA KATTAN PRZYZNAŁA SIĘ ZE ŁZAMI W OCZACH, ŻE MUSIAŁA WYJĄĆ WYPEŁNIACZE Z UST

1. Nie wybieraj zbyt jasnego korektora

Huda pokazuje na własnym oku, czym kończy się wybieranie zbyt jasnych korektorów. Po nałożeniu produktu na powiekę od razu widać, że nie wygląda to ani naturalnie, ani też nie pomaga w powiększeniu oka – wręcz działa odwrotnie.

2. Podkreślenie oka jest niezbędne

Obrysowanie linii oka, która biegnie nad załamaniem powieki, to najlepszy sposób na optyczne powiększenie oka. Najlepiej wybrać do tego ciemny beż bądź ulubione odcienie brązów. Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni powieki, nad i pod okiem to kluczowa sprawa w prawidłowym makijażu.

3. Foliowy, błyszczący cień to twój przyjaciel

Środek powieki to idealne miejsce na delikatne rozświetlenie. Wielką różnicę robi też nałożenie odrobiny pod brwiami. I to właśnie takie małe rzeczy robią tak dobrą robotę!

4. Użyj eyelinera mądrze

Wszyscy wiemy, jak wiele szkód można zrobić sobie zbyt pochopną i grubą kreską na oku. Oczy pandy to nie do końca nasz wymarzony makijaż. Tylko bardzo cienka kreska, która biegnie wzdłuż linii rzęs jest w stanie mocniej “otworzyć” oko. Dzięki niej rzęsy wyglądają na mocniej zagęszczone, a oko się powiększa. Można też przeciągnąć dolną linię oka tzw. Linię wodną, kremową kredką do oka, która wzmocni efekt.

ZOBACZ TEŻ: 5 zasad makijażu dla OKULARNICY

5. Sztuczne rzęsy

Oczywiście, że sztuczne rzęsy powiększają oko. Ale są też pułapki, które mogą sprowadzić nas na złą drogę. Jeśli rzęsy są zbyt grube bądź jest ich za dużo, mogą obciążyć powiekę i dodać twarzy widocznego zmęczenia.

6. Jasne soczewki kontaktowe (opcjonalnie)

Jasne oczy powiększają optycznie oko – to fakt, a nie domniemania. Biorąc jednak pod uwagę, że aż 90% ludzi na świecie ma brązową tęczówkę, to nie każdy ma naturalnie taki przywilej. Na szczęście są jasne soczewki kontaktowe, które powiększają oko, sprawiając, że wydaje się bardziej “otwarte”.

Stosowałaś wcześniej tiki, które poleca Huda?