Oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie i regularne mycie rąk to podstawowe nawyki higieniczne, których przestrzega każda z nas. Jednak jeśli chodzi o makijaż bardzo często pomija się pewne proste kroki, które wbrew pozorom, mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. Higiena makijażu to bardzo ważny etap, dzięki któremu zyskasz nie tylko nieskazitelny wygląd, ale również zapobiegniesz powstawaniu stanów zapalnych, zaskórników i wyprysków.

Internautki zmieniły przeznaczenie tego kosmetyku. Perfekcyjnie domywa pędzle do makijażu i kosztuje grosze!

Higiena makijażu – o czym warto pamiętać?

Niektórzy wolą nakładać podkład za pomocą palców, niż sięgać po gąbeczki czy pędzle. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że na naszych dłoniach w ciągu dnia gromadzą się zarazki i bakterie. A to oznacza, że mogą bardzo szybko przenieść się również na naszą twarz. Przed wykonaniem makijażu dokładnie umyj dłonie, a następnie zaaplikuj odrobinę żelu antybakteryjnego.

Higiena makijażu to także odpowiednie przechowywanie kosmetyków i niezbędnych akcesoriów. Te przedmioty powinny znajdować się w czystym i suchym miejscu. Unikaj trzymania ich na łazienkowej półce, ponieważ wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu się bakterii.

Podczas tworzenia makijażu spróbuj za jednym razem zaaplikować odpowiednią ilość produktu. Niezależnie od tego czy będzie to tusz do rzęs, płynna szminka czy eyeliner. Chodzi o to, by końcówka kosmetyku nie była ponownie zanurzona w produkcie. Zmniejszy to ryzyko przenoszenia bakterii.

Regularne mycie pędzli i gąbeczek do makijażu to absolutna podstawa. Wystarczy odrobina wody z delikatnym mydłem, woda micelarna lub olejek. Oprócz tego warto przyjrzeć się także innym narzędziom – takim jak pęsety czy zalotki. Wystarczy spryskać je żelem antybakteryjnym i pozostawić do wyschnięcia.